Sada će doći oni iz Tuzle, Zenice, Bihaća ili nekog drugog mjesta reći jako svi rade a Sarajevo se gradi i da oni samo uplaćuju porez. A stvarnost je da Sarajevo sve ostale nosi, najviše poreza uplati, najviše novca obrne.
sarajevo ostale nosi?zbog tih turista su cijene u sarajevu ko u Minhenu, normalnim ljudima sarajlijama je kafa postala luksuz u elitnim dijelovima grada a da ne pricam o penzionerima
Kod nas to ljudi ne znaju, ne zanima ih. Nego je bitno šta Kemo u kafani kaže, Sabit u skladištu. Kod nas neće otići i pogledati zvaničnu statistiku, nego šta mahala kaže i onda stvaraju mitove. Ko da smo u 1966oj nema interneta, jok ono što se priča po mahalama je bitnije. Nepismenost i neinformiranost ubi ovaj narod.
Evo zvanicnih podataka za 2025 godinu. Naime budzet svakog kantona se puni od trgovine i plata. Budzet Kantona Sarajevo je 1,9 milijardi maraka i 2,5 puta je veci od zbira 4 kantona: Mostar + Zap.Herc. + Livno + Posavina! Zbir ova 4 iznosi malo vise od 830 miliona KM. Toliko o tome ko radi!