88

Tok utakmice: Željezničar - Sarajevo 0:0

N. M.
(Foto: I. Š./Klix.ba)
Nogometaši Željezničara i Sarajeva večeras na Grbavici od 20 sati igraju 152. sarajevski derbi, a ekipe se sastaju u duelu 26. kolo Wwin lige Bosne i Hercegovine. Utakmicu možete pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice! Završilo je bez golova 0:0.

90+3' - Akrapović u posljednjim trenucima meča pravi izmjenu. Bismark ulazi umjesto Krpića.

90+1' - Šansa utakmice za Sarajevo! Muftić je panterskom intervencijom spasio Želju nakon šuta Mehmedovića glavom sa 6-7 metara. Izvadio je golman Želje loptu ispod prečke.

90' - Žuti karton za Ovčinu, koji je faulirao Hasića. Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

88' - Selimović je raspalio po lopti s 40 metara, ali otišla je ona pored gola Bordo tima.

87' - Tek prvi žuti karton u drugom dijelu. Zaradio ga je Mustafić u dresu Sarajeva.

86' - Splasnuo je pritisak Sarajeva u posljednjim minutama, no vjerovatno ćemo sada gledati završnu ofanzivu Bordo tima.

84' - Čatakovića je zamijenio Mehmedović kod gostiju.

82' - Dobra prilika za Sarajevo! Čataković šutira glavom nakon centaršuta Beganovića, ali ide lopta pravo u Muftićeve ruke.

81' - Soldo s ruba šesnaesterca šalje loptu visoko preko prečke.

80' - U drugom poluvremenu je 68 posto vremena lopta u nogama igrača Sarajeva, no nisu bordo momci kreirali niti jednu stopostotnu šansu.

78' - Konačno prijeti Željezničar. Amoah silovito šutira iskosa s desne strane, ali nije bilo problema za Ilieva.

76' - Dobra šansa za Sarajevo! Duljević ponovo prijeti. Ovaj put je nakon kornera šutirao s prve stative, ali nije bio precizan.

74' - Duljević je tukao s ivice kaznenog prostora, ali pravo u dobro postavljenog Muftića. Dobro se brani Željezničar.

71' - Oliveira iz voleja šutira s 15 metara, a nesigurni Muftić iz drugog pokušaja hvata loptu.

68' - Opasno je bilo pred golom Plavih. Radinović je intervenisao ispred Beganovića u posljednji čas i izbio loptu.

66' - Duljevića je Rožman poslao na teren umjesto mladog Buljubašića.

64' - Sarajevo potpuno dominira u ovim trenucima. Željo čeka šansu iz kontranapada, ali je ne dobija često.

60' - Buljubašić šutira s 20 metara, a lopta je zakačila nekog od igrača Želje na putu prema golu i završila je u korneru.

56' - Oliveira mijenja Julardžiju. Kreće Rožman u ofanzivu s igračem viška na Grbavici.

55' - Amoah je loše pokušao nakon kornera Željezničara i prebacio je gol gostiju.

53' - Hasić je sada ušao u kazneni prostor Plavih, ali fantastičnom ga reakcijom zaustavlja borbeni Karić.

51' - Rezervista Amoah krenuo je u opasan kontranapad Plavih, ali sve je upropastio lošim dodavanjem prema lijevoj strani terena.

48' - Muftić je siguran nakon ubačaja iz kornera i hvata loptu. Sada Željo igra s devet, a Sarajevo s deset igrača.

47' - Mustafić odmah sjajno probija po lijevoj strani, ali njegov šut nije bio precizan pa je lopta završila u autu na drugoj strani.

46' - Kyeremeha je zamijenio Hasić kod Sarajeva.

46' - Tri izmjene ja napravio na pauzi Akrapović. Mekić, Štilić i Boljević su izašli, a u igri su Ovčina, Selimović i Amoah.

46' - Počeo je drugi dio meča, a s 10 igrača su na teren istrčali gosti s Koševa jer je zbog udaranja Štilića u tunelu crveni karton dobio Radović!

Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 0:0, ali Željezničar će u nastavak s dva igrača manje jer su isključeni Hiroš i Cocalić.

45+5' - Nije Sarajevo uspjelo zaprijetiti nakon slobodnjaka. Muftić je uhvatio loptu.

45+2' - Novi crveni karton za Želju! Cocalić je isključen iz igre! Srušio je Kyeremeha koji je išao prema golu domaćeg tima.

45' - Pet minuta sudijske nadoknade.

44' - Mustafić je silovito šutirao sa 17 metara, Muftić iz drugog pokušaja hvata loptu, a preko njega jako nezgodno pada Čataković koji nije stigao prikucati loptu u gol.

Udario je tom prilikom Muftića nogom u glavu pa je tako golman Plavih i izvukao deblji kraj. Težak sudar.

41' - Novi žuti karton. Požutio je Čelik, koji je faulirao Cocalića dok je štoper Plavih sam trčao u kontranapad.

40' - Sigurni Muftić sada hvata i jedan ubačaj gostiju iz kornera. Ne uspijeva Sarajevo iskoristiti brojčanu nadmoć na terenu.

38' - Dalekometni pokušaj Radovića završava u rukama Muftića.

37' - Dobra akcija Sarajeva završena je lošim udarcem Čatakovića, koji je poslao loptu preko gola.

31' - Nastavljaju igrači s grubom igrom. Sada je i Štilić zapisan u bilježnicu sudije Sivca. Zaradio je žuti karton. Zeničanin je pokazao pet žutih (Radović, Kyeremeh, Julardžija, Štilić i Krpić) i jedan crveni karton (Hiroš).

28' - Kyeremeh je prekinuo kontranapad Plavih i zaradio žuti karton.

26' - Apsolutno ništa vrijedno pomena se ne dešava na terenu nakon crvenog kartona za Hiroša.

19' - Crveni karton za Hiroša! Udario je veznjak Želje prilikom jednog duela šakom u lice Julardžiju, koji ga je prethodno faulirao.

18' - Nova šansa za Sarajevo. Ubacio je Julardžija s lijeve strane, nespretnom Muftiću ispada lopta, ali ne kažnjavaju to gosti s Koševa!

17' - Velika šansa za Sarajevo! Kyeremeh je promašio s pet metara nakon sjajnog prodora i dodavanja Mustafića.

15' - Igra se uglavnom na sredini terena i jako borbeno s obje strane. Pravih uzbuđenja osim udarca Krpića iz ofsajd pozicije još uvijek nema.

10' - Odigrali su bordo momci svoj prvi ozbiljniji napad, ali na kraju Kyeremeh pravi prekršaj nad Cocalićem.

7' - Krpić je šutirao glavom nakon ubačaja Hiroša, ali lopta ide malo pored stative! No, signaliziran je i ofsajd naknadno pa od eventualnog gola ne bi bilo ništa.

4' - Sada i Radović pravi grub faul, a Sivac njemu nije mogao oprostiti i pokazao mu je žuti karton.

3' - Žestok start Mustafića nad Radinovićem, ali prošao je bez javne opomene nogometaš Sarajeva.

1' - Počeo je 152. sarajevski derbi!

19:55 - Navijači Željezničara upravo su otpjevali nezvaničnu himnu, pjesmu "Grbavica", a sada će nogometaši izaći na travnjak stadiona.

19:50 - Glavni sudija utakmice bit će Zeničanin Ermin Sivac, kojem će pomagati Arnel Novalić i Amer Macić.

19:45 - Željezničar se nalazi u zoni ispadanja uoči ove utakmice, pošto je jedanaestoplasiran sa 26 bodova, dok se Sarajevo bori za Evropi i četvrtoplasirano je s 40 bodova.

19:42 - Zasad se zaista mora istaknuti katastrofalna organizacija derbija od MUP-a KS, pošto su Horde zla na svojim mjestima već odavno, a domaći navijači još uvijek nisu ušli na stadion.

Kapije su za domaće otvorene u 18:45 sati, ali zasad je južna tribina još uvijek poluprazna i očito je da će mnogi navijači zbog rigoroznih kontrola zakasniti na derbi.

19:40 - Ovo će biti drugi gradski derbi u samo pet sedmica, pošto su Plavi 3. marta na Grbavici rivala s Koševa savladali s ubjedljivih 3:0. Tada su strijelci za Želju bili Hiroš i Galić, koji je pogodio dva puta.

19:35 - Treneri Bruno Akrapović i Simon Rožman odabrali su sljedeće startne postave gradskih rivala:

Željezničar: Muftić, Radinović, Cavnić, Cocalić, Galić, Mekić, Karić, Štilić, Hiroš, Boljević, Krpić.

Na klupi su Dujmović, Haračić, Zubanović, Drljo, Mijić, Drina, Amoah, Bismark, Selimović, Ovčina i Radovac.

Sarajevo: Iliev, Čelik, Soldo, Aničić, Radović, Beganović, Julardžija, Kyeremeh, Mustafić, Buljubašić, Čataković.

Na klupi su Rogić, Duraković, Matanović, Mehmedović, Oliveira, Penaranda, Duljević, Hasić, Kapetanović, Anđušić.

19:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na direktan tekstualni prijenos sarajevskog derbija između Željezničara i Sarajeva.