Haotičan derbi
245

Sarajevo dobilo crveni karton na poluvremenu, Radović isključen zbog udaranja Štilića

D. P.
Velika borba na sarajevskom derbiju (Foto: I. Š./Klix.ba)
Uzavrela atmosfera sarajevskog derbija prenijela se i na teren, a nakon što je Željezničar dobio dva crvena kartona u prvom poluvremenu, tokom odmora između dva dijela igre i Sarajevo je zaradilo isključenje.

U prvom poluvremenu utakmice dvojica igrača Željezničara dobili su crvene kartone. Sudija Ermin Sivac je pokazao direktna isključenja Ameru Hirošu zbog udaranja Edina Julardžije te Edinu Cocaliću zbog rušenja Francisa Kyeremeha u gol prilici.

No, tokom poluvremena crveni karton je dobio i igrač Sarajeva Slaviša Radović. Kako saznaje Klix.ba, Radović je udario Semira Štilića u tunelu nakon isteka 45. minute i sudija ga je isključio.

To znači da će Sarajevo u drugo poluvrijeme istrčati sa 10 igrača na terenu, dok će ih Željezničar imati devet.

Kako je bilo mnogo žutih kartona tokom prvog poluvremena, ne bi bilo iznenađenje da se Sivac još koji put uhvati za crveni karton do kraja utakmice.

Uz crvene za Cocalića i Hiroša s jedne te Radovića s druge strane, žute kartone dobili su Krpić i Štilić u Željezničaru te Kyeremeh, Čelik, Julardžija i pomenuti Radović u Sarajevu.

Rezultat nakon prvih 45 minuta je 0:0, a vidjet ćemo da li će Sarajevo materijalizovati prednost igrača više.