E. B.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Na Gradskom stadionu u Konjicu se igrao se susret 11. kola nogometne Premijer lige BiH između Igmana i Sarajeva, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice. Igman - Sarajevo 1:2.

90' - Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

89' - GOOOL! Sarajevo je ponovo povelo! Mulalić je ubacio iz kornera, a Radović je pogodio za 2:1!

83' - Velika šansa! Kakva akcija Igmana, ponovo je Denković imao dobru šansu, ali je promašio gol sa 15 metara.

81' - U samom smo finišu utakmice, obje ekipe igraju otvoreno i ne zadovoljavaju se jednim bodom.

75' - Sada je Đorić dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja nad rezervistom Ziljkićem. To je šesti karton za Igman, dok je Kazlagić Sarajevu pokazao samo jedan.

69' - U proteklih desetak minuta obje ekipe su imale nekoliko dalekometnih šuteva koji nisu išli u okvir gola.

59' - Velika prilika! Avramovski je uposlio Anđušića koji izlazi sam pred Ćemana koji nogom brani zicer!

55' - Hasić je sada šutirao iz slobodnog udarca, Ćeman brani.

54' - Sada po jedna prilika na obje strane. Najprije je Juraldžija šutirao, Ćeman odbranio, a potom je nakon kontranapada Ramić šutirao preko gola.

48' - Sada su gosti tražili penal kada je Anđušić oboren u petercu, ali Kazlagić nije želio svirati penal!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

- kraj prvog poluvremena. Igman - Sarajevo 1:1.

45+1' - Sipović je postigao pogodak nakon ubačaja Bodula iz slobodnog udarca, ali je on poništen zbog ofsajda.

45'- Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

44' - Žuti karton je dobio Beganović.

40' - Sada je Denković pokušao s 20 metara, ali je šutirao preko gola.

36' - Velika prilika! Sada je Oliveira izašao sam pred Ćemana, ali golman Igmana sjajno brani!

30' - GOOOL! Igman je izjednačio! Odbrana Sarajeva je izgubila loptu pred svojim golom, Bodul je šutirao sa 20 metara i pogodio! Golman Sarajeva Rogić je morao mnogo bolje reagovati.

28' - Igrači Igmana su tražili penal! Đuričković je srušio Ramića u kaznenom prostoru, a sudija Kazlagić nije dosudio penal jer je procijenio da kontakt nije bio dovoljno jak!

24' - Sada je Hasić šutirao iskosa sa desne strane desnom nogom, ali je lopta otišla preko gola Igmana.

20' - Velika prilika! Sada je ponovo Sarajevo imalo zicer, Radović je ubacio, Anđušić šutirao glavom sapet metara, ali je Ćeman bio na mjestu i spasio gol!

19' - Velika prilika! Igman je mogao izjednačiti! Denković je šutirao sa 10-ak metara, a Rogić sjajn odbranio!

18' - Velika prilika! Sada je Oliveira mogao povisiti na 2:0! Nakon sjajnog solo prodora Oliveira je šutirao sa 10 metara,ali lopta ide tik pored stative gola Igmana.

14' - GOOOL! Sarajevo vodi pogotkom Nemanje Anđušića! Hasić je uposlio Anđušića koji je izašao sam na Ćemana i pogodio za vodstvo Sarajeva!

12' - Prvi korner za Sarajevo je izveo Hasić, odbrana Igmana je intervenisala.

7' - Žuti karton! Bešagić je udario Julardžiju na centru i zasluženo dobio karton.

6' - Prva prava prilika na meču. Denković je odigrao dupli pas sa Ramićem i šutirao sa 16 metara,lopta prolazi tik pored gola.

3' - Prvo uzbuđenje na utakmici. Lopta je upućena ka Ramiću, ali je sviran ofsajd. Ispravna odluka pomoćnog sudije Macića.

1' - Susret je počeo. Prvi su s centra krenuli domaći igrači.

12:55 - Sve je spremno za duel u Konjicu. Čeka se da sudija Kazlagić s pomoćnicima izvede igrače na teren i susret će početi u 13 sati.

12:50 - Nadamo se da danas sudije neće biti u centru pažnje, a njihova imena su Mirza Kazlagić, Sreten Udovičić i Amer Macić.

12:45 - U Konjicu je trenutno 20 stepeni Celzija, a prema prognozama tokom utakmice bi trebala pasti i lagana kiša. Puše vjetar jugozapadnog smjera jačinom od 4 metra u sekundi.

12:40 - Današnji rivali u ovaj susret ulaz u dijametralno suprotnim formama. Igman je desetoplasirani sa nizom od šest uzastopnih poraza, dok trećeplasirano Sarajevo u posljednje tri utakmice ima dvije pobjede i remi. Bordo tim bi imao i niz od tri pobjede da nije pokraden u prošlom kolu u Banjoj Luci.

12:35 - Obje ekipe su skoro u najjačim sastavima. Najveće iznenađenje je što je trener gostiju Simon Rožman ostavio na klupi standardnog kapitena Almedina Ziljkića, te će sa trakom oko ruke na ovom susretu biti Daniel Avramovski.

12:31 - Poznati su i sastavi timova.

Igman: Ćeman, Čubrilo, Dupovac, Sipović, Pirić, Bešagić, Đorić, Bodul, Hebibović, Denković, Ramić.

Sarajevo: Rogić, Beganović, Soldo, Đuričković, Radović, Buljubašić, Julardžija, Avramovski, Anđušić, Hasić, Oliveira.

12:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos meča 11. kola nogometne m:tel Premijer lige BiH između Igmana i Sarajeva. Meč se igra na Gradskom stadionu u Konjicu s početkom u 13:00 sati.