Nisu ga štedjeli
46

Oštre kritike na račun reprezentativca BiH: Trči kao slijepa kokoš, jako je nemaran

S. G.
Nogometaši Ajaxa i Marseillela u jednom od derbija večeri Evropske lige podijelili su bodove 3:3, a naš Benjamin Tahirović odigrao je tek 45 minuta za amsterdamski tim.

Ajax je sjajno ušao u igru i poveo s 2:0, ali je sve uprskao i protivnku do poluvremena dopustio da se rezultatski vrati u igru.

Navijači Kopljanika i nizozemska javnost su krivca pronašli u bh. reprezentativcu Benjaminu Tahiroviću, kojeg nakon utakmice ni najmanje nisu štedjeli.

"Tahirović je dramatičan. On stvarno ne razumije kuda se treba kretati. Trči kao slijepa kokoš tamo ispred odbrane. Svu opasnost na Ajaxovu odbranu dolazi u Tahirovićevom prostoru", prokomentarisao je ESPN-ov analitičar Wink.

Ni trener Ajaxa Maurice Steijn nije bio ništa manje kritičan prema našem igraču.

"Mislim da nije odigrao dobro. Bio je vrlo nemaran oko lopte", kratak je bio komentar Steijna.

Ajax je ove sezone nastavio tamo gdje je stao prošle. Najslavniji nizozemski klub je u velikoj krizi rezultata, a u Eredivisiji zauzima preskromno 12. mjesto.