36

Tok utakmice: Zrinjski - AZ Alkmaar 4:3

S. G.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog večeras su nakon nestvarnog preokreta savladali nizozemski AZ Alkmaar rezultatom 4:3, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90' Kraj utakmice, velika pobjeda prvaka Bosne i Hercegovine!

90' Golman Marić hvata loptu. Još malo je ostalo...

90' Trenuci dijele Zrinjskog od prve pobjede u grupnoj fazi Konferencijske lige.

90' Četiri minute nadoknade.

89' Žuti karton za Clasiea koji je jako nervozan napao golmana Zrinjskog.

88' Pritisak AZ-a ne jenjava. Zrinjski se brani u ovim trenucima.

86' Opasni Pavlidis šutira malo pored gola iz dobre šanse. Sreća za bh. prvaka.

85' Čudo nad čudima! Može li Zrinjski izdržati? AZ napada svim silama.

82' Prethodno je Malekinušić pogodio stativu, a onda Kožulj loptu pospremio u mrežu! Ludnica kakva se ne pamti...

81' Preokret za anale! Kožulj je loptu posremio u mrežu za potpuni preokret Plemića!

81' GOOOOOOOOOOOOOOL! Zrinjski vodi sa 4:3!

79' Nova izmjena Rendulića. U igru ide Bradarić umjesto Ivančića. Nešto više od deset minuta do kraja meča.

74' Kakvu smo utakmicu dobili! Zrinjski se vratio iz mrtvih i sada ide po potpuni preokret!

71' Ovaj igrač je u igru ušao umjesto Tičinovića, dok je umjesto Ćužea u igri Malekinušić

70' Hrvanović, koji je prije samo minut ušao u igru, postigao je sjajan gol! Opalio je sa nekih 18 metara i pogodio u sami ugao gola AZ-a za ludnicu na tribinama!

70' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Zrinjski poravnao na 3:3

68' Ćorluka je u želji da centrira ubacio loptu, ali ona je uz čudne okolnosti promijenila smjer i završila u golu Nizozemaca! Zrinjski se vratio u život!

68' GOOOOOOOOOOOOOOOL! Zrinjski smanjuje na 3:2!

66' Puno sreće za Zrinjski sada! Opasni Pavlidis je povukao loptu i šutirao sa distance, ali njegov je udarac zaustavila stativa!

63' Izmjene u oba tabora. Kod Zrinjskog Kiš mijenja Čanađiju, dok kod gostiju ulaze Sadiq Ibrahim i van Bommel.

61' Nizozemci iskusno čuvaju posjed u ovim trenucima. Vrijeme radi za njih.

57' Nova šansa za goste. Clasie je natrčao na jedan odbitak nakon kornera i silovito opalio, ali ide to visoko preko gola.

54' Ponovo period bez većih uzbuđenja. Zrinjski ne uspjeva pristisnuti goste i ponovo im zaprijetiti.

51' AZ polako ali sigurno ponovo uspostavlja terensku inicijativu. Gosti su bijesni jer su primili gol.

47' Kožulj, koji je na poluvremenu zamijenio Balića, izveo je slobodnjak sa preko 20 metara i sjajnim udarcem matirao golmana Ryana!

47' GOOOOOOOOOOOOL! Zrinjski smanjuje rezultat na 3:1.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena u Mostaru. Publika domaće igrače uz zvižduke ispraća na odmor. Vraćamo se za nekih 10-ak minuta.

45' Dvije minute sudijske nadoknade.

44' AZ Alkmaar uz malo sreće stiže do trećeg gola večeras. Slabašan udarac Wita nekako pronalazi put do mreže Plemića i to je 3:0 za goste.

44' GOOOOOOOOOOOL! AZ Alkmaar vodi sa velikih 3:0!

40' Prvi žuti karton večeras koji dobija Jakovljević zbog jednog neopreznog starta.

38' Bilbija je sada nezgodno pao na travnjak glavom i trenutno mu se ukazuje pomoć. Bio bi to ogroman hendikep za Plemiće kada on ne bi mogao nastaviti susret.

35' Period sada bez uzbuđenja. Posljednjih deset minuta prvog dijela igre.

33' Razlika u kvaliteti je više nego očita, a rezultat je najbolji pokazatelj toga.

32' Golman Marić je odbranio udarac, lopta se odbila pravo na nogu Mijnans, a ovaj je zakucava u mrežu.

32' GOOOOOOOOOOL! Nizozemci su uduplali prednost i sada je 2:0 za goste!

U međuvremenu Legija je u Varšavi povela protiv Aston Ville sa 2:1.

30' Opasan udarac Ćužea, golman brani, a onda je čitava akcija poništena zbog ofsada igrača domaćih.

28' Čini se da se Zrinjski malo oslobodio pritiska jer je težište igre preneseno na sredinu terena.

24' Umalo da strijelac jedinog gola za sada Van Brederode dođe do lopte, ali je Marić istrčao sa gola i spasio svoj tim.

21' Slab udarac Memije ide ravno u golmana Ryana.

20' Sjajna prilika za Zrinjski! Nakon kontre ubacio je Čanađija, lopta stiže do Balića čiji udarac u posljednji momenat blokiraju gosti! Definitivno najbolja šansa za Plemiće do sada.

16' Nastavlja se ofanziva AZ-a. Izvest će novi korner gosti.

U međuvremenu, u drugoj utakmici ove grupe između Legije i Aston Ville rezultat je 1:1.

13' Zrinjski konačno pokazuje "znake života". Nakon prekida glavom je pokušao Čanađija, ali slab je to bio udarac.

10' Nizozemci su i više nego zasluženo poveli u Mostaru. Od samog su starta krenuli ofanzivno i stigli do gola kojeg je postigao Van Brederode.

10' GOOOOOOOOOOOL! AZ Alkmaar vodi sa 1:0!

6' Prva ozbiljna prilika. Clasie je sjajno opalio sa nekih 20 metara, lopta se odbila od nekog, ali nije uspjela prevariti golmana Marića koji brani ovaj nezgodan udarac.

4' Pavlidis je napravio sjajan prodor kroz odbranu Zrinjskog, ali Grk je zaustavljen u zadnji momenat. Biće korner.

3' Mini presing AZ-a na startu ove utakmice. Izveli su jedan slobodnjak, ali opasnost je brzo otklonjena.

18:45 Utakmica je upravo počela!

18:35 Utakmicu će suditi arbitar iz Škotske Don Robertson, a pomagat će mu zemljaci David Roome i Ross Macleod.

Ulogu četvrtog sudije obnašat će Grant Irvine koji također dolazi iz ove zemlje.

18:33 Igrači polako privode kraju zagrijavanje i uskoro će istrčati na teren mostarskog stadiona.

18:28 Tribine se lagano pune, ali stadion Pod Bijelim brijegom ipak neće biti ispunjen do posljednjeg mjesta.

Razlog tome nije baš najjasniji s obzirom da je Zrinjski ispisao historiju bh. nogometa postavši prvi klub iz naše zemlje koji je jesen dočekao u Evropi nakon nezavisnosti BiH.

18:25 U Mostaru je trenutno nema kiše, nebo je vedro i stečeni su svi vremenski preduslovi za jednu dobru nogometnu predstavu.

18:20 Zanimljivo da je trener Plemića Krunoslav Renulić odlučio od prve minute dati šansu Andriji Baliću, dok su gosti u manje-više očekivanom sastavu.

18:15 Treneri jednog i drugog tima odabrali su počene postave za ovaj duel.

Za Zrinjski od prve minute počinju: Marić, Ćorluka, Radić, Jakovljević, Memija, Ivančić, Balić, Čanađija, Ćuže, Bilbija, Tičinović.

Sa druge strane, Nizozemci kreću u sastavu: Ryan, Sugawara, Moller Wolfe, Bazoer, Penetra, Clasie, De Wit, Mijnans, Van Brederode, Lahdo, Pavlidis.

18:15 Poštovani čitaoci portala Klix.ba dobro vam večer i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Zrinjski - AZ Alkmaar.