45

Velež se ispromašivao protiv Širokog i ponovo kiksao pred svojim navijačima

S. G.
(Foto: G. Š./Klix.ba)
Nogometaši Veleža i Širokog Brijega večeras su podijelili bodove u utakmici 4. kola Premijer lige BiH odigravši remi 1:1.

Meč je odigran u neobičnom terminu od 21:30 sat pred nekoliko hiljada sjajnih navijača, uključujući i nekolicinu gostujućih.

Počelo je sa dosta opreza s obje strane. Početničko ispitivanje snaga trajalo je punih 20 minuta, a onda su gosti sa Pecare poveli.

Brza kontra Širokog, Mamić upošljava Kpana, a nogometaš iz Burkine Faso matira Hadžikića. Hladan tuš na stadionu u Mostaru.

Velež je nakon toga krenuo u napad kako bi što prije izjednačio. Haskić se u 33. minuti našao u sjajnoj situaciji, ali je jako loše šutirao ravno u golmana gostiju.

Isti igrač pet minuta kasnije ne koristi novu veliku priliku kada glavom šutira pored gola.

Na pauzi je domaći trener Jusufbegović napravio neke izmjene koje su već u trećoj minuti nastavka donijele rezultat.

Zvonić je pogodio nakon velike gužve poslije prekida kojeg je izveo Slovenac Šturm.

Velež je do kraja susreta imao još nekoliko zrelih prilika, ali su se gosti ipak uspjeli spasiti poraza i u Široki su odnijeli veliki bod.

Rođeni su tako nakon GOŠK-a još jednom remizirali pred svojim navijačima i propustili priliku da dođu do druge pobjede.

U narednom će kolu gostovati na Koševu kod ekipe Sarajeva u velikom derbiju, dok će Široki na svom terenu ugostiti GOŠK u komšijskom okršaju.