Neslavan start
97

Pogledajte kako je Onana u debiju na Old Traffordu primio pogodak sa centra

Onana nije uspio stići loptu (Foto: Screenshot)
Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu u prijateljskoj utakmici ekipu Lensa rezultatom 3:1, ali susret je obilježio kamerunski golman Andrea Onane koji je ovog ljeta stigao iz Intera za 52 miliona eura kao zamjena za Davida de Geu.
Kameruncu je ovo bio prvi meč pred navijačima Uniteda i odmah je primio neslavan pogodak.
Naime, Lens je osvojio loptu na centru, a francuski napadač Florian Sotoca nije oklijevao. Kada je primijetio da se Onana nalazi daleko od gol-crte uputio je udarac iz prve i postigao fantastičan gol za vodstvo Lensa. Iako je Onana trčao i bacio se za loptom, nije ju je uspio zaustaviti.

Podsjetimo, Onana je potpisao petogodišnji ugovor s Unitedom u kojem će mu trener biti Nizozemac Erik ten Hag. Prošle godine je bio jedan od najboljih igrača Intera na njegovom putu prema finalu Lige prvaka i porazu od Manchester Cityja.

United se u drugom poluvremenu probudio i uspio okrenuti rezultat te na kraju doći do pobjede.

Prvo je Rashford izjednačio u četvrtoj minuti nastavka, a potom je Antony na asistenciju Garnacha pogodio za preokret.

Konačnih 3:1 postavio je Casemiro na asistenciju danas raspoloženog Rashforda.