5

Tok utakmice: Željezničar - Sloboda 1:0

E. B.
(Foto: I. Š./Klix.ba)
Željezničar i Sloboda su igrali susret 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica, a domaćin je slavio rezultatom 10. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
- kraj utakmice. Željezničar - Sloboda 1:0.

90' - Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

88' - Hajdarević šutira s 20 metara, ali ravno u golmana Slobode.

87'- Maksimović dobija žuti karton zbog prigovora i zbog toga propušta derbi začelja protiv Leotara u idućem kolu.

84' - Velika prilika za Slobodu! Maksimović je uhvatio volej sa deset metara, Muftić je bio savladan, ali se Kosorić bacio i glavom spasio skoro sigurno čist gol!

83' - Kurtalić je izašao, Komazec ušao u redovma gostiju.

81' - Sada je Željezničaru propao zicer zbog katastrofalnog travnjaka. Santos je išao u kontru, no zbog terena se sapleo i usporio, te ga je Jusić stigao. Da je normalan travnjak, Santos bi sasvim sigurno izašao sam pred Bukvića.

77' - Novi žuti karton za igrače Slobode. Jusić ga je dobio nakon što je namjerno udario Santosa i spriječio kontru.

76' - Mulalić zatvara utakmicu. Zadnji vezni Hajdarević je zamijenio napadača Krpića.

72'- Hodžić je primio loptu na 20 metara, namjestio se na udarac, ali je šutirao pored gola Slobode.

67' - Drljo je prvi igrač Želje sa žutim kartonom.

66' - Nove izmjene. Hodžić umjesto Amoaha kod domaćina, a Vošnjak i Bekić su u igri kod Slobode umjesto Mehmedovića i Osmića.

65' - Sada je i Osmić dobio žuti karton. On je treći igrač Slobode s javnom opomenom.

60' - Sloboda pokušava izjednačiti, ali Tuzlacima loš teren odmaže u tim nastojanjima. Jednostavno, pas igra je skoro pa nemoguća.

59' - Prve izmjene u redovima Slobode. Pervan i Alić idu van terena, a u igri su Husejinović i Delić.

53' - Ponovo je Drljo ubacio iz kornera, Amoah je ovaj put šutirao glavom, ali lopta je otišla daleko pored gola.

50' - Mehmedović je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Jašarevićem.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

- poluvrijeme na Grbavici. Željezničar - Sloboda 1:0.

45' - Drljo je ubacio iz kornera, Santos je šutirao glavom, ali lopta je prošla pored stative.

44' - Sada su gosti pokušali udarcem iz daljine. No, ponovo je Muftić samo gledao kako lopta ide pored gola.

40' - Ulazimo u završnicu prvog poluvremena. Željo rutinski čuva stečenu prednost.

31' - Gosti traže penal. Lopta je pogodila Cocalića u ruku ukaznenom prostoru, ali sudija Marić nije svirao penal. Naime, lopta je pogodila najprije Cocalićevu nogu pa se odbila u ruku, te je stoga Marić presudio da nije bilo govora o penalu.

30' - Sada je Sloboda preuzela blagu terensku inicijativu. No, Mufić je još uvijek besposlen.

20' - GOOOL! Željezničar vodi! Mekić je pogodio iz penala! Rutinski je realizovao najstrožiju kaznu, Bukvić je otišao u jednu, a lopta u drugu stranu.

20' - Penal za Željezničar! Bukvić je srušio Santosa i dosuđen je penal! Golman tuzlanske ekipe je dobio i žuti karton.

15' - Ovaj susret ima i svoju humanitarnu stranu. Naime, navijači Želje su igračke ponijeli na utakmicu sa Slobodom, a u prvoj minuti susreta, nakon što ih je spiker pozvao, svi navijači su istakli ispred sebe igračke nakon čega su fotografi i snimatelji zabilježili kadrove i tako promovisali akciju koja za cilj ima što veći odziv za ukupnu pomoć narodu Turske i Sirije

13' - Sloboda je sada imala dva vezana kornera, ali bezuspješna.

10' - Prvo kakvo-takvo uzbuđenje na susretu. Nakon kornera lopta se dugo odbijala ipred kaznenog prostora Slobode, Santos šutira iz voleja s 25 metara, ali pogađa jednog igrača Slobode. Kasnije je i Drljo pokušao iz daljine, ali je promašio gol.

5' - U prvih pet minuta nema većih uzbuđenja. Teren je izuzetno težak za igru.

1' - Susret je počeo. Prvi su s centra krenuli gosti.

15:59 - Stadionom se ori kultna pjesma "Grbavica". Susret će uskoro početi.

15:57 - Glavni sudija današnjeg susreta je Dražen Marić iz Bijeljine. Asistirat će mu Radisav Kačavenda iz Bosanske Gradiške, te Enes Đozić iz Sarajeva.

15:53 - Željezničar se nalazi na četvrtoj poziciji s 29 bodova i bori se za izlazak u Evropu, dok je s duge strane Sloboda na posljednjem mjestu sa samo 20 bodova i grčevito se bori za opstanak.

15:50 - Ovo kolo je počelo susretom u Trebinju gdje su Leotar i Igman remizirali 1:1. Susret je obilježilo skandalozno suđenje arbitra Gigovića koji je mnogo oštetio ekipu iz Konjica.

15:45 - Na klupi Željezničara su: Bender, Hajdarević, Haračić, Bekrić, Šehić, Drina, Beća, Križevac, Hodžić.

Na klupi Slobode su: Erić, Devedžić, Čivić, Husejnović, Komazec, Beganović, Bekić, Vošnjak, Delić.

15:41 - Poznati su i sastavi ekipa.

Željezničar: Muftić, Kosorić, Cocalić, Krpić, Mekić, Drljo, Santos, Beganović, Galić, Amoah, Jašarević.

Sloboda: Bukvić, Jusić, Maksimović, Alić, Mehmedović, Kurtalić, Šubert, J. Osmić, Kapetanović, Pervan, M. Osmić.

15:40 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Slobode. Susret se igra na stadionu Grbavica u Sarajevu s početkom u 16:00 sati.