12

Tok utakmice: Švedska - BiH 30:18

H. H.
Detalji s utakmice Švedska - BiH (Foto: EPA-EFE)
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Bratislavi igrala prvi meč na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, a rival našoj selekciji bio je jedan od glavnih favorita turnira, selekcija Švedske koja je slavila 30:18. Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

60' - Luka Perić je promašio penal i to je konačnih 30:18.

59 - Klis se upisao u lisu strijelaca, a potom Gottfridsson pogađa za Švede.

57 - Treći gol Mellegarda za vodstvo Švedske 29:17.

54' - Novi pogodak Claara, a potom i Sandella za 28:17.

52' - Gol Faljića za naš tim, ali uzvratio je Sandell (26:17).

51' - Nastavlja se serija Švedske golom Gottfridssona za 25:16.

48' - Izgubili smo loptu, a Claar odvodi Švede na nedostižnih +8 (24:16).

47' - Nažalost nismo se uspjeli odbraniti i Mellegard je pogodio. U našem napadu Karačić pogađa stativu, a ponovo Mellegard iz kontre vraća veliku prednost Švedima (23:16).

45' - Evo novog gola za naš tim, sada je već 21:16, a strijelac je bio Luka Perić sa penala.

40' - Burić je trećim golom smanjio na 21:14, a potom postiže još jedan za 21:15.

38' - Prce je pogodio nakon cepelina, ali brzi centar Šveda i to je 21:13.

37' - Konačno gol za naš tim u nastavku, Prce je stijelac (20:12).

36' - I drugi švedski golman Johannesson se razbranio, a Švedi idu na 20:11 nakon čega je Obrvan pozvao novi time out.

35' - Claar je pogodio za 19:11, našim rukometašima prijeti debakl.

34' -Dvije minute kazne i za Lukića, a Wanne je siguran sa penala za 18:11.

32' - Karačić je zradio drugo isključenje, a Wanne je nagazio liniju šest metara i pogodak je poništen.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme, Prce je ušao u igru.

Kraj prvog poluvremena

30' - Klis se podigao i postigao sjajan gol za rezultat prvog poluvremena (17:11).

29' - Prvi gol na meču za Milana Vukšića za 16:10, ali odmah je uzvatio Johansson (17:10).

29' - Isključen je Mirsad Terzić.

27 - Pivot Pettersson je pogodio za velikih 16:9.

26' - Fenomenalni Lukić je postigao treći gol, ali odmah uzvraća Claar (15:9).

25 - Claar je povećao vodstvo Švedske na 14:8.

24' - I ponovo Lukić smanjuje prednost Šveda (13:8).

24' - Mladi Lukić pogađa za 13:7.

23' - Wanne iz brze kontre pogađa za 13:6.

20' - Nebojša Bojić je zamijenio na golu Benjamina Burića i odmah je upisao odbranu.

19' -Sandell je silovito šutirao i pogodio (12:6).

19' - Keskić lijepo pogađa s krila za 11:6.

18' -Wanne je nastavio svoju seriju golom iz sedmerca.

17' - Novi gol Karačića za 10:5.

16' - Time out našeg tima nakon polovine igre u prvom dijelu.

Selektor Obrvan ističe da pojednici igraju ispod nivoa.

16' - Ponovo je Wanne pogodio i Švedska ima +6 (10:4).

14' - Wanne je sjajno skočio i šutirao za 9:4.

13' - Perić je proigrao Senjamina Burića koji sa crte pogađa za 8:4.

12' - Palička je skupio već tri odbrane, a Ekberg pogađa za 8:3.

11' - Karačić je zaradio isključenje, nakon čega Darj postiiže drugi gol (7:3).

8' - Lagergren vraća Švedima prednost tri gola (6:3).

7' - Prvi gol Senjamina Burića u ovome meču za 5:3.

6' - Ekberg i Wanne postižu dva brza gola za 5:1, ali potom je Karačić smanjio (5:2).

4' Ekberg je pogodio za Švedsku, a potom naš tim nije iskoristio napad. U narednoj akciji pogađa i Gottridsson za 3:1.

2' - Josip Perić je poravnao na 1:1 golom sa penala.

1' -Max Darj je doveo Švede u vodstvo nakon lijepe akcije (1:0).

1' - Meč je počeo, prvi napad imaju švedski rukometaši. Sretno BiH!

20:25 - Sudijski tandem Biro - Koss dolazi iz Mađarske, a u toku je intoniranje himni.

20:20 - "Željeli bismo zabilježiti prvu pobjedu u historiji na evropskim prvenstvima, to nam je jedan od ciljeva i bio bih veoma sretan da to i uspijemo uraditi", rekao je selektor BiH Ivica Obrvan uoči početka prvenstva.

Kapiten ekipe Mirsad Terzić je dodao kako će favoriti u našoj grupi imati problema s nama te da se nada bodovima, dok je najveća zvijezda ekipe Benjamin Burić poručio kako u večerašnjem susretu u naša selekcija nema šta izgubiti.

20:18 - Za našu reprezentaciju večeras igraju:

B. Burić, Bojić, Vukšić, Perić, S.Burić, Klis, Haseljić, Terzić, Faljić, Karačić, Prce, Lukić, Šoljić, Keskić, Dragnić, Perić.

20:15 - Naši rukometaši nakon meča protiv Švedske dva dana kasnije igraju od 18 sati susret protiv Češke, a 17. januara, također u 18 sati, na rasporedu je posljednji susret grupe E protiv Španije.

Sve utakmice u našoj grupi igrat će se u Bratislavi.

20:10 - Evropsko prvenstvo će biti održano od 13. do 30. januara 2022. godine u Mađarskoj i Slovačkoj, a na njemu će nastupiti 24 ekipe.

Timovi su podijeljeni u šest grupa sa po četiri tima, a po dvije najbolje reprezentacije će proći u drugi krug, u kojemu se spajaju grupe A, B i C, odnosno D, E i F.

20:05 - Na spisku selektora Ivice Obrvana za ovo Evropsko prvenstvo nalaze se sljedeći igrači:

Golmani: Benjamin Burić i Nebojša Bojić;

Krila: Vlado Draganić, Enes Keškić, Ibrahim Haseljić i Luka Perić;

Bekovi: Edin Klis, Mirko Herceg, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Josip Perić, Milan Vukšić, Ivan Karačić, Marko Lukić, Dejan Malinović;

Pivoti: Vladimir Vranješ, Senjamin Burić, Adin Faljić i Dragan Šoljić.

20:00 - Rukometna reprezentacija BiH suočena je s dodatnim problemima uoči večerašnjeg premijernog meča na Evropskom prvenstvu protiv Švedske.

Nakon što su u Sarajevu zbog pozitivnih nalaza na prisustvo koronavirusa Covid-19 ostali Admir Ahmetašević, Alen Ovčina, Dino Hamidović i Elmir Građan, u ekipi imamo nedovoljno oporavljenog Vladimira Vranješa (koji večeras neće biti u sastavu), sinoć je neugodnu povredu na treningu zaradio i prvi golman Benjamin Burić (ipak će nastupiti večeras), a danas su pozitivne rezultate na prisustvo koronavirusa dobili jedini desni bek (jedini ljevak) u ekipi Dejan Malinović i šef bh. delegacije Srđan Jović.

Malinović i Jović su već u karantinu i čekaju se njihovi rezultate PCR testiranja. Naš lijevi bek Mirko Herceg već treći dan ima temperaturu (negativan je na Covid-19) i on također neće igrati večeras.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos meča 1. kola Evropskog prvenstva u rukometu između selekcija BiH i Švedske. Susret se igra u Bratislavi s početkom u 20:30 sati.