126

Hajduk na Maksimiru srušio očajni Dinamo i uključio se u borbu za titulu

H. H.
Detalji s utakmice Dinamo - Hajduk (Foto: Matija Habljak/Pixsell)
U derbi susretu 18. kola HNL-a nogometaši Hajduka su kao gosti na Maksimiru pobijedili Dinamo rezultatom 2:0 i prestigli su na tabeli Modre.

Splićani su od starta bili bolji rival i konkretnije su napadali, a u prvom dijelu stvorili su nekoliko solidnih prilika koje nisu pretvorili u gol.

Ipak, bolju igru krunisali su u nastavku. Sjajni Livaja je izbjegao ofsajd zamku u 60. minuti i majstorski je prebacio Livakovića za vodstvo Hajduka 1:0.

Očajni Dinamo, kojem nije pomogao ni novi trener Željko Kopić, gotovo je bio bezopasan i do kraja nije uspio ozbiljnije ugroziti gol gostiju koji su u sudijskoj nadoknadi potvrdili trijumf.

Livaja je uposlio Sahitija koji je udarcem s desetak metara postavio konačnih 2:0.

Hajduk je sada prestigao na tabeli Dinamo i ima dva boda više, ali i susret više od Modrih, te su se definitivno uključili u borbu za titulu.

Luka Menalo je bio starer u Dinamu, a na poluvremenu ga je zamijenio Amer Gojak.