5:0 u Beogradu
623

Crvena zvezda razbila Kairat i prošla u treće pretkolo Lige prvaka

E. B.
Nogometaši Crvene zvezde su razbili kazahstanski Kairat rezultatom 5:0, te su se sa ukupnih 6:2 plasirali u treće pretkolo Lige prvaka.

Kazahstanska ekipa je slavila rezultatom 2:1 u prvom meču, te je Zvezda morala napasti na stadionu "Rajko Mitić" od prve minute, što su Beograđani i učinili.

Već u 9. minuti Aleksandar Katai je doveo Zvezdu u vodstvo, a potom Lois Diony u 21. pogađa za 2:0. Konačan rezultat prvog poluvremena, 3:0, postavio je Katai svojim drugim golom u 42. minuti.

U nastavku susreta Crvena zvezda je još dva puta zatresla mrežu gostiju. Najprije je Mirko Ivanic u 49. povisio na 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Filippo Falco u 56., minuti.

U trećem pretkolu naredne sedmice Crvena zvezda će igrati protiv moldavskog Sheriffa.