Liga prvaka
33

Hat-trick Rashforda u Unitedovom deklasiranju Leipziga, Borussia u finišu slomila Zenit

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu u okviru 2. kola Lige prvaka ekipu RB Leipziga rezultatom 5:0 te su tako potvrdili veliki trijumf iz prvog kola ostvaren protiv PSG u gostima.
Crvene vragove je u vodstvo doveo Greenwood u 21. minuti na asistenciju Pogbe, a 1:0 je bio i rezultat prvog poluvremena.

Konačni udarac Leipziga zadao je Rashford koji je u razmaku od samo dvije minute (76. i 78.) postigao dva pogotka. Na 4:0 povisio je Martial iz penala u 86. minuti, a konačnih 5:0 postavio je svojim hat-trickom Rashford.

United je prvi u grupu H sa šest bodova iz dvije utakmice, PSG i Leipzig imaju po tri, dok je Bašakšehir bez bodova.

Borussia iz Dortmunda je teškom mukom golom Sancha iz penala u 78. i Haalanda u 91. minuti savladala Zenit, dok su u drugoj utakmici ove grupe Club Brugge i Lazio remizirali 1:1. Correa je doveo Rimljane u vodstvo u 14. minuti, dok je izjednačio Vanaken iz penala u 42.

U grupi F vodeći su Lazio i Club Brugge sa četiri boda, Borussia ima tri, dok je Zenit bez bodova.

Grupa F

Borussia - Zenit 2:0 (Sancho 78', Haaland 91') Club Brugge - Lazio 1:1 (Vanaken 42' - Correa 14')

Grupa H

Manchester United - RB Leipzig 5:0 (Greenwood 21', Rashford 76', 78', 92', Martial 86') Bašakšehir - PSG 0:2 (Kean 64', 79')