Bravo majstore!
473

Neumoljivi Džeko pogodio protiv Milana i stigao vrlo blizu do nevjerovatnog podviga

Edin Džeko (Foto: EPA-EFE)
Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko i večeras se upisao u strijelce na utakmici petog kola Serije A protiv Milana.

Džeko je mrežu Milana na San Siru pogodio u 14. minuti nakon greške Milanovog golmana poslije dobrog centaršuta Pellegrinija.

Bio je to pogodak za 1:1 budući da je prethodno Zlatan Ibrahimović već u 3. minuti pogodio za vodstvo Rossonera.

Džeki je ovo bio treći pogodak u sezoni. Ima i jednu asistenciju u Evropskoj ligi.

Ipak, mnogo zanimljiviji je podatak da je ovo Edinu bio 109. pogodak u dresu Vučice pa je na listi najboljih strijelaca Rome svih vremena stigao Amadea Amadeija na samo dva pogotka. Naime, Amadei je u dresu Rome postigao 111 pogodaka.

Dok je dolazak na treće mjesto sasvim izvjesno, Edinu će biti izuzetno zahtjevno dostići drugoplasiranog Roberta Pruzza koji ima 138 pogodaka. Nedodirljivi Totti na prvom mjestu ima nevjerovatnih 307 pogodaka.