Novi čelnik
211
Prevljak nakon pobjede u KO SDA: Ako ne budem zajedno sa Efendićem, onda smo svi izgubili
I. Č.
Fikret Prevljak (Foto: D. Ć./Klix.ba)
26.02.2020.
Novoizabrani predsjednik sarajevskog odbora Stranke demokratske akcije Fikret Prevljak kazao je da, ukoliko ne bude zajedno sa Semirom Efendićem i njegovim općinskim odborom, onda su svi izgubili.
"Ako ne budemo nastavili zajedno - svi smo onda izgubili. Semir Efendić je Novi Grad preporodio. Bez ove zajednice, ja ništa ne bih mogao uraditi. Nemamo viška ljudi. Želimo ljude da okupimo", kazao je Prevljak.
Prevljak je govorio i o putu koji je Alija Izetbegović trasirao i koji će se, kako kaže, proučavati u sljedećih 100 godina.
"SDA je, zajedno sa još nekoliko stranaka sa kojima je u koaliciji, jedina koja želi cjelovitu BiH", rekao je Prevljak.
Naveo je da će, kao novi predsjednik, raditi na jedinstvu unutar kantonalnog odbora SDA, ali i poboljšati stanje u Kantonu Sarajevo.
Za potpredsjednike je predložio Mahira Devića, Hazima Bahtanovića, Jasminu Biščević-Tokić, Sebiju Izetbegović, Eldara Čomora i Miralema Šurkovića.
Možda vas zanima
Planinski turizam
Trebević postaje prava atrakcija za kampere: Osvaja sve više turista iz Evrope, ali i svijeta
48 min
Učestvuje 19 djevojaka
U Sarajevu se bira Miss BiH: Ko su djevojke koje se takmiče za ovu titulu
7 sati
Pjesma postala "himna"
Brano Jakubović iz Dubioze kolektiv o hitu "I Am from Bosnia": Najbolje od svega mi je što nemamo veze s tim
5 sati
Motiv više za Zmajeve
Legendarni američki golman Tim Howard: Bosancima je bolje da ne ulaze u avion za San Francisco
13 sati