Glavna tema
177

Dresovi trojice igrača Leipziga izazvali polemike na društvenim mrežama

Nogometaši Leipziga pobijedili su u prvoj utakmici Lige prvaka ekipu Tottenhama rezultatom 1:0, a osim trijumfa njemačke ekipe u Londonu pažnju korisnika društvenih mreža izazvali su i dresovi gostujućeg tima.

Naime, mnogi korisnici su primijetili da tri igrača njemačke ekipe ne nose iste dresove kao ostatak tima.

Timo Werner, Lukas Klostermann i Christopher Nkunku imali su drugačiju fotografiju njihovog glavnog sponzora Red Bulla, a još uvijek nije poznato zašto. Mnogi špekulišu da je u pitanju marketinški trik, dok manji broj korisnika smatra da se radi o greški ljudi zaduženih za opremu.
U nastavku meča je greška uočena pa su Werner i Nkunku zamijenili dresove, dok je Klostermann meč završio u istom dresu.

Inače, Leipzig je do pobjede stigao u 58. minuti kada je upravo Werner pogodio iz penala.