NBA liga
77

Džanan Musa napokon dobio pravu minutažu i ostvario izuzetno dobar učinak

Bh. košarkaš Džanan Musa odigrao je dobar meč u porazu Brooklyn Netsa od Milwaukee Bucksa na domaćem terenu rezultatom 117:97.

Bucksi su do pobjede stigli ponajviše zahvaljujući sjajnom prvom poluvremenu u kojem su stekli dvocifrenu prednost, a na poluvrijeme su otišli s prednošću od 15 poena razlike. Bilo je 57:42.

U drugom poluvremenu Netsi nijednog trenutka nisu ugrozili prednost protivnika i bilo je jasno da će Milwaukee upisati pobjedu, a do kraja meča njihova prednost se povećala na 20 poena, pa je susret završen rezultatom 117:97.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Antetokounmpo koji je ubacio 29 poena, dok je kod Brooklyna bolji od ostalih bio Irving koji je meč završio sa 17 ubačenih poena.

Bh. košarkaš Džanan Musa napokon je dobio nešto bolju minutažu, a on je to odmah iskoristio i za malo manje od 13 minuta uspio je ubaciti sedam poena kojima je dodao i šest skokova.

U ostalim mečevima, izdvajamo pobjedu LA Lakersa u gostima protiv Houstona rezultatom 124:115 uz sjajan meč LeBronea Jamesa koji je ubacio 31 poen uz 12 skokova, a domaćem timu nisu pomogli ni raspoloženi Westbrook i Harden koji su ubacili po 35, odnosno 34 poena.

Svi rezultati:

Boston - Phoenix 119:123 Atlanta - Detroit 103:136 New York - Philadelphia 87:90 Chicago - Cleveland 118:116 Minnesota - Toronto 112:122 Golden State - Orlando 109:95 Oklahoma - Portland 119:106 Utah - Sacramento 123:101