Premijer liga BiH
20

Čelik i Tuzla City razočarali, hat-trick fantastičnog Đurića za trijumf Radnika

(Foto: E. M./Klix.ba)
Nogometaši Čelika i Tuzla City podijelili su bodove na Bilinom Polju u Zenici odigravši utakmicu šestog kola Premijer lige BiH neriješeno bez pogodaka.
Domaći su dominirali u prvom poluvremenu, stvorili nekoliko dobrih prilika, a najbolju je propustio Dilaver dvije minute prije odlaska na odmor. Nakon dodavanja Grahovca s pet metara nije uspio pogoditi.

Tuzla City je bila nešto bolja na otvaranju nastavka meča, a onda je opet Čelik stvorio bezbroj dobrih šansi do kraja meča. Negativno se istakao Dilaver koji se danas mogao proslaviti budući da se nekoliko puta našao u idealnim prilikama za postizanje pogotka.

Na kraju su podjelom bodova obje ekipe zadržale priključak na tabeli za vodećim Željezničarom. Tuzla City je na drugom mjestu s 11 bodova, dok je Čelik s dva boda manje na četvrtom mjestu. Inače, vrijedi istaći da su Zeničani još bez pobjede i datog gola na svom terenu.

Inače, ovaj susret posmatrao je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza i legenda naših zapadnih susjeda Davor Šuker.

Radnik je rezultatom 3:0 u Bijeljini savladao ekipu Mladosti, a heroj utakmice bio je kapiten Velibor Đurić.

Naime, iskusni veznjak je postigao sva tri ekipa za domaći tim i tako praktično sam donio pobjedu svojoj ekipi.

Radnik se drugom pobjedom u sezoni probio na sedmo mjesto Premijer lige BiH, dok je Mladost pala na devetu poziciju.