Liga prvaka
25

Young Boys i Zvezda remizirali, odluka o putniku u Ligu prvaka pada u Beogradu

Nogometaši Young Boysa i Crvene zvezde odigrali su u Bernu neriješeno 2:2 u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka pa će se putnik u grupnu fazu elitnog evropskog klupskog takmičenja znati nakon revanša u Beogradu.

Švicarska ekipa je povela već u sedmoj minuti kada je Assale pogodio nakon asistencije Nsame.

Ipak, slavlje domaćih trajalo je svega 11 minuta budući da je Zvezda uspjela izjednačiti. Marin je izveo korner, a u šesnaestercu domaćih se najbolje snašao Degenek, koji donosi veliko slavlje za svoje navijače.

Obje ekipe su do odlaska na odmor imale po nekoliko dobrih šansi, ali su golmani Borjan i Von Ballmoos bili izuzetno raspoloženi.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku meča, Zvezda je preokrenula rezultat. Ovaj put asistent je bio Gobeljić, a strijelac Garcia.

Ponovo su potom prijetili jedni i drugi, a konačan rezultat postavljen je u 76. minuti kada je Hoarau iz penala izjednačio na 2:2. Prethodno je sudija Makkelie konsultovao VAR. Odluka o putniku u grupnu fazu Lige prvaka znat će nakon revanša koji se igra u Beogradu za sedam dana.