Foto: Arhiv/Klix.ba
U povodu dolaska vrhovnog poglavara Katoličke crkve, pape Franje, u Sarajevo, 6. juna, doći će do izmjene u odvijanju javnog gradskog prijevoza.
Iz preduzeća GRAS saopćili su da će se izmjene odnositi na sve vrste saobraćaja, i to:
Tramvajski saobraćaj
- Do 7,00 sati.tramvajski saobraćaj odvijat će se po redovnoj šemi rada.
- Od 8,00 do 10,00 sati saobraćaj će biti privremeno potpuno obustavljen, a od 10,00 do 16,30 sati bit će uspostavljen na relaciji Ilidža – Ž. Stanica.
- Od 16,30 do 17,30 sati će biti privremeno potpuno obustavljen.
- Od 17,30 do 18,30 sati tramvaji će saobraćati na relaciji Baščaršija – Ž. Stanica, a od 18,30 do 20,00 sati na relaciji Baščaršija – Č.Vila.
Trolejbuski saobraćaj
- Trolejbuski saobraćaj će od jutarnjeg razvoja saobraćaja do 16,30 sati biti u funkciji na linijama 101 Otoka - Trg Austrije, 103 Dobrinja - Trg Austrije i 108 Otoka - Dobrinja, s tim da će u vremenu od 16,30 do 17, 30 sati raditi samo linija broj 108.
- Od 17, 30 do 20,00 sati trolejbuski saobraćaj neće biti u funkciji, a od 20,00 sati, trolejbuski saobraćaj će biti potpuno uspostavljen.
Autobuski saobraćaj
- Autobuske linije koje polaze sa terminala Dom Armije za Podhrastove, Bare, Koševsko Brdo i Breku, te linija za Jagomir i G. Velešiće, te linije koje polaze sa terminala Sutjeska za Vogošću i Ilijaš neće saobraćati do isteka razloga za izmenu režima saobraćaja.
- Autobuska linija 35 Autobuska stanica – Bakići će vožnju u 16.15 sati sa Autobuske stanice obaviti ulicama Put života - Drinska – Safeta Zajke i dalje prema Vogošći i Bakićima.
- Linija 18 Drvenija – Pofalići će umjesto sa Drvenije polaziti sa Ž.Stanice.
- Autobuske linije koje saobraćaju sa Ž.Stanice za Buća Potok, Rajlovac i Reljevo Dom saobraćat će ulicom Put života do Ž. Stanice i nazad.
- Linija 23c Otoka – Buljakov Potok neće biti u funkciji u vremenu od 8,00 do 10,00 sati i od 17,30 do 20,00 sati.
- Autobuske linije koje polaze saterminala Stup za Vogošću, Smiljeviće i Dobroševiće -Ahatoviće neće raditi vremenu od 8,00 do 10,00 sati i 18,30 do 20,00 sati
- Autobuska linija 47 Ilidža – Trnovo – Turovi i minibuska linija 45 Ilidža - Dejčići će vožnje u periodu od 8,00 do 10, sati i 18,30 do 20.00 sati obavljati preko Hrasnice i Vojkovića.
- Autobuska linija 31e Dobrinja - Vijećnica će od 8,00 do 10, 00 sati saobraćati trolejbuskom trasom prema Trgu Austrije, a od 10,00 do 16,30 sati saobraćat će redovnom trasom do ulice Hamdije Čemerlića gdje mijenja trasu i saobraća trolejbuskom trasom prema Trgu Austrije. Od 16,30 sati autobuska linija 31e neće biti u funkciji.
- Linija 31 Nedžarići - Dobrinja u vremenu od 8,00 do 10,00 sati i 18,30 do 20,00 sati neće biti u funkciji. Od 20,00 sati planirana je potpuna uspostava autobuskog saobraćaja.
Minibuski saobraćaj
- Minibuske linije 73 Vijećnica – Hladivode i 74 Park – Sedrenik neće biti u funkciji.
- Linija 64 Park - Barice će umjesto sa terminala Parka polaziti sa Baščaršije i saobraćat će preko Vratnika.
- Do 20,00 sati, linije koje saobraćaju sa Sutjeske za Poljine i Nahorevo polaziće sa trolejbuske okretnice Jezero.
- Linije koje polaze sa terminala Stup za Rječicu i Sokolje neće biti u funkciji od 8,00 do 10,00 sati i 18,30 do 20,00 sati.
Možda vas zanima
Polufinale Lige prvaka
Pogledajte majstoriju za pobjedu Dortmunda, ne zna se je li ljepši gol ili asistencija
Čeka se usvajanje zakona
Građani BiH bi do kraja godine mogli imati digitalni novčanik: Znate li šta on podrazumijeva?
Vezani članci