sport
0

Walchoferu mali kristalni globus u spustu

NINA
Četvrta pozicija u posljednjem ovosezonskom spustu u Lenzerhideu bila je dovoljna Michaelu Walchhoferu da osvoji mali Kristalni globus.

Posljednju utrku osvojio je norveški veteran Lasse Kjus s prolaznim vremenom 1:24:09, što je bilo 0,14 sekundi brže od drugoplasiranog Amerikanca Bodea Millera i 0,18 sekundi ispred austrijskog skijaša Fritza Stroblea.

Zanimljivo je da se Walchhofer ni u ovoj utrci nije mogao daleko odvojiti od svog glavnog rivala i zemljaka Hermana Maiera pa su oba skijaša spust završila s identičnim zaostatkom za pobjednikom Kjusom od 0,68 sekundi.

S četvrtim mjestom u Lenzerhideu Walchhofer je spustašku sezonu završio s osvojenim 681 bodom, dok je američki skijaš Bode Miller na drugoj poziciji skupio 618.