Nije dobro prošao
120

Wimbledon papreno kaznio Đokovića zbog lomljenja reketa i oštećenja ograde

S. G.
U jučerašnjem spektakularnom finalu Wimbledona gledali smo sjajan dvoboj dvojice najboljih tenisera današnjice, Carlosa Alcaraza i Novaka Đokovića u kojem je na kraju slavio mladi Španac.
Gledaoci na centralnom terenu All England Cluba i oni pored malih ekrana uživali su u fenomenalnom meču, a ime pobjednika smo saznali tek nakon petog odlučujućeg seta.

Nakon velike drame Đoković je izjednačio na 2-2 u setovima, nakon čega je Alcaraz sjajnom igrom u setu broj pet oduzeo servis iskusnijem protivniku i priveo meč kraju za svoju prvu Grand Slam titulu na travnatoj podlozi.

U petom odlučujućem setu Srbijanac je udario reketom o mrežu nakon što je 20-godišnji Španac uzeo 'break'.

DailyMail navodi kako je Đoković oštetio drvenu ogradu na mreži i kako će biti kažnjen novčano u iznosu od 7.000 eura.

Londonska publika nije bila oduševljena potezom tenisera iz Srbije, ali ga je svejedno nakon meča počastila velikim aplauzom iako su tokom turnira imali niz "nesuglasica".

Novak je tako ostao bez osmog trofeja Wimbledona čime bi se izjednačio sa Federerom, ali i pored toga on ostaje teniser sa najviše Grand Slam naslova (23) zbog čega se smatra najvećim teniserom svih vremena.