13

Tottenham doživio jedno od najvećih poniženja ikada, kapiten utučen: Nek nas je sram

D. P.
Lloris nije mogao sakriti tugu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Tottenhama danas su doživjeli poraz rezultatom 1:6 na gostovanju Newcastleu i to je jedno od najvećih poniženja u klupskoj historiji.

Newcastleu je nedostajalo da postigne samo jedan gol kako bi izjednačio najveći debakl Tottenhama u historiji Premier lige. Zanimljivo, upravo je Newcastle nanio najteži poraz Tottenhamu ikada pošto je slavio rezultatom 7:1.

Već nakon 21 minute bilo je 5:0 za domaćina na St. James Parku, a strijelci su bili Alexander Isak i Jacob Murphy po dva puta te Joelinton jednom.

U nastavku po gol na obje strane, Callum Wilson je pogodio za potop gostiju, a jedini gol za Spurse postigao je Harry Kane. O kakvoj se sramoti radi, najbolje govori izjava kapitena Huge Llorisa nakon utakmice.

"Ovo je veoma sramotno. Moramo uputiti izvinjenje navijačima", poručio je kratko golman Lloris.

U drugom meču programa West Ham je na gostovanju Bournemouthu rezultatom 4:0 došao do vrlo važne pobjede u borbi za opstanak.