Tenis
0

Serena Williams s lakoćom do naslova u Rimu

Serena Williams (Foto: AFP)
Serena Williams osvojila je 60. WTA titulu u karijeri savladavši u finalu Rima Talijanku Saru Errani. Errani je bila bez ikakve šanse i Williams je odjurila do pobjede 6-3, 6-0.

Sara Errani nije uspjela zaustaviti Williams na putu do 60. WTA naslova u karijeri. Tek u prvom setu vodila se ravnopravnija borba dok je u drugom setu Errani potpuno pala i Williams je brzo završila posao.

U prvom setu Williams je trebala 51 minutu za završavanje posla, uzela je to razdoblje igre sa 6-3 pritom pogodivši 16 winnera uz isto toliko neforsiranih grešaka.

Dok je Errani pružala otpor u prvom setu, u drugom je bila potpuno neravnopravna i u cijelom setu koji je potrajao svega 21 minutu uzela je tek pet poena. Williams je briljirala, pogodila je 15 winnera i napravila tek dvije pogreške.

Pobjedom u Rimu Serena Williams se ujedno približila Billie Jean King na šestoj poziciji liste osvojenih turnira, Za izjednačavanje s King potrebno joj je još sedam naslova.