Tenis
23

Mirza Bašić u četvrtfinalu Challengera u St. Remyju

Mirza Bašić (Foto: Arhiv/Klix.ba)
U osmini finala Challengera u St. Remyju u Francuskoj bh. teniser Mirza Bašić je igrao protiv Nijemca Yannicka Hanfmanna, kojeg je savladao rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 6:3).

Nakon što je u 1. kolu eliminisao 152. igrača svijeta, Belgijanca Kimmera Coppejansa pobjedom 2:0 u setovima (7:5, 6:1), Bašić (162. ATP) je u 2. kolu za protivnika imao 325. tenisera svijeta Yannicka Hanfmanna iz Njemačke.

Naš teniser je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3 u gemovima nakon 32 minute igre.

U drugom setu je Mirza nastavio dominirati te ga je dobio istim rezultatom, bilo je 6:3 u gemovima. Pobjedom u ovom meču Bašić se plasirao u četvrtfinale Challengera u St. Remyju, a protivnik će mu biti Argentinac Marco Trungelliti (120. ATP).