Džumhur brani čast
295

I Šetkić doživio poraz, BiH ostao samo jedan teniser na ATP turniru u Banjoj Luci

Bh. teniser Aldin Šetkić doživio je poraz od prvog nositelja kvalifikacija za ATP turnir u Banjoj Luci - Rumuna Radua Alborta, rezultatom 2:0 u setovima, što znači da će našu državu u glavnom žrijebu predstavljati samo Damir Džumhur.
Šetkić je poraz doživio nakon nešto manje od sat vremena igre, tačnije nakon 54 minute.

Prvi set je izgubio rezultatom 6:2, a drugi 6:3, pa je 112. igrač svijeta opravdao ulogu favorita i došao do pobjede.

Podsjećamo, poraz je danas doživio Nerman Fatić, a od njega je u tri seta bio bolji Šveđanin Elias Ymer (2:6, 6:4, 6:2), koji je opravdao ulogu favorita uprkos gubitku prvog seta.

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur, podsjećamo, dobio je wildcard za nastup u glavnom žrijebu turnira i on će biti jedini domaći teniser u glavnom žrijebu.