Sigurnih 3:0
0

Federer u tri seta riješio Pouillea i plasirao se u osminu finala Wimbledona

Roger Federer (Foto: EPA-EFE)
Švicarac Roger Federer rutinskom pobjedom protiv Francuza Lucasa Pouillea rezultatom 3:0 u setovima (7:5, 6:2, 7:6) plasirao se u osminu finala Wimbledona.

Oba tenisera igrala su poprilično sigurno na svoj servis u prvom setu, nije viđen čak nijedan break, a jedini koji je napravljen bio je ujedno i odlučujući, onaj u 12. gemu kada Federer koristi drugu set loptu i stiže u vodstvo od 1:0.

Nošen energijom zbog osvojenog prvog, Švicarac je drugi set krenuo furiozno i već na početku s dva napravljena breaka stigao je u vodstvo od 4:0, zahvaljujući kojima je igrao lagano i sa sigurnih 6:2 stigao je do vodstva od 2:0 u setovima.

Ipak, Pouille se nije olako predao i igrao je maksimalno koncentrisan, a pobjednik trećeg seta odlučen je tek nakon tie-breaka u kojem je Federer opet bio bolji i rezultatom 7:4 u tie-breaku osvojio je treći set i stigao do pobjede.