Sigurnih 3:0
18

Federer razbio Goffina i plasirao se u četvrtfinale US Opena

Roger Federer (Foto: EPA-EFE)
Švicarac Roger Federer plasirao se u četvrtfinale US Opena sigurnom pobjedom protiv Belgijanca Davida Goffina rezultatom 3:0 u setovima (6:2, 6:2, 6:0).

Goffin je dobro otvorio meč i u trećem gemu napravio je break kojim je stigao u vodstvo od 2:1, ali je Federer odmah uzvratio i u četvrtom gemu poravnao na 2:2.

Ključni trenutak prvog seta bio je šesti gem u kojem Federer pravi novi break, stiže u vodstvo od 4:2, a s još jednim napravljenim breakom riješio je prvi set u svoju korist rezultatom 6:2.

U drugom setu Federer je opet napravio tri breaka, naspram jednog koji je napravio Goffin, pa je drugi set također osvojio rezultatom 6:2 te je već tada bilo jasno da će Švicarac slavili u ovom meču.

Treći set Federer je odigrao još maestralnije i nije dopustio svom protivniku da osvoji nijedan gem, pa je rezultatom 3:0 osigurao prolazak u četvrtfinale ovog Grand Slama.