U dva seta
37

Džumhur pobjedom počeo Challenger u Marbelli iako nije iskoristio 16 break lopti

H. H.
Džumhur će u 2. kolu igrati protiv još jednog domaćeg igrača Vilelle Martineza (Foto: EPA-EFE)
Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u osminu finala Challengera u Marbelli, nakon što je savladao španskog tenisera Nikolasa Sancheza Izquireda rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 6:4).

Džumhur je upisao siguran trijumf, uprkos vrlo lošem procentu iskorištenih break lopti. Imao je čak 20 puta priliku da oduzme servis rivalu, a uspio je samo četiri puta.

Iako je u oba seta pravio rani break, Izquiredo se uspio vraćati, pa je odluka o pobjedniku pala tek u finišu setova s obzirom da je Damir ključne breakove napravio u desetom gemu oba seta.

Naredni protivnik Džumhuru bit će još jedan Španac Mario Vilella Martinez, koji je danas u prvom kolu sa 2:0 (7:6(4), 6:0) savladao Lorenza Giustina.