U lošoj formi
254

Damir Džumhur poražen od 322. igrača svijeta u prvom meču Challengera u Italiji

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur poražen je od 322. igrača svijeta, Brazilca Guilhermea Clezara, u meču 2. kola Challenger turnira u italijanskoj Perugiji rezultatom 2:1 u setovima.

Clezar je bolje otvorio meč i odmah u prvom gemu napravio je break, no Džumhur se u četvrtom vratio i poravnao je na 2:2. Ipak, već u petom gemu Brazilac pravi novi gem, stiže u vodstvo od 3:2 i sigurnom igrom na svoj servis osvaja prvi set.

Identično kao prvi, Clezar na početku drugog seta odmah pravi break u prvom gemu, ali ovaj put je Džumhur nakon poravnanja u četvrtom gemu zadržao koncentraciju i s napravljenim još jednim breakom stiže do poravnanja u setovima.

Očekivalo se da bh. teniser zaigra u pravom ritmu i dođe do pobjede u ovom meču, ali u trećem setu izgubio je gem na svoj servis u desetom gemu pri vodstvu Brazilca od 5:4, što je ujedno označilo i kraj meča i novi poraz najboljeg bh. tenisera.