42

Damir Džumhur doživio poraz od Grigora Dimitrova u prvom kolu turnira u Beču

E. B.
Damir Džumhur (Foto: AFP)
Damir Džumhur je doživio poraz od Grigora Dimitrova u prvom kolu ATP 500 turnira u Beču.

Bugarski teniser je na turniru čiji nagradni fond iznosi 2.296.490 eura slavio protiv najboljeg bosanskohercegovačkog tenisera rezultatom 2:0 u setovima nakon sat i 35 minuta igre.

Džumhur je katastrofalno otvorio prvi set, te je nakon dva breaka Dimitrov vodio sa 5:1. Do kraja seta Damir je osvojio još dva gema, te je 29. teniser svijeta prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3.

Dimitrov je napravio break odmah u prvom gemu drugog seta, ali je Džumhur uzvratio istom mjerom i poravnao na 1:1.

Dimitrov je novu prednost stekao u petom gemu kada pravi break, a potom stiže i do prednosti 4:2. Džumhur novim breakom uspjeva stići do 4:4, a potom i povesti sa 5:4.

Ipak, Dimitrov potom veže tri gema i pobjeđuje rezultatom 7:5.

Dimitrov će u drugom kolu igrati protiv Mattea Berrettinija.