Tenis
30

Australian Open: Murray eliminisao Raonića, u finalu ga čeka Đoković

(Foto: EPA)
Kanađanin Miloš Raonić i Britanac Andy Murray odmjerili su snage u polufinalu Australian Opena. Pobjedio je Britanac rezultatom 3:2 u setovima, bilo je 4:6, 7:5, 6:7/4:7/, 6:4, 6:3.

Raonić je sjajno otvorio meč i napravio break u prvom gemu. U nastavku je čvrsto čuvao svoj servis i riješio prvi set u svoju korist rezultatom 6:4 nakon 37 minuta igre.

U drugom setu se igralo gem za gem, a onda je u dvanaestom gemu Murray oduzeo servis Raoniću i izjednačio na 1:1 u setovima. Drugi set je trajao 58 minuta.

Treći set je bio također zanimljiv, teniseri su držali svoj servis, a set je riješen u tie-breaku u kojem je uspješniji bio Raonić nakon sat vremena igre.

Što se tiče četvrtog seta, ključni trenutak se dogodio u sedmom gemu, kada je Murray napravio break i poveo 4:3.

U petom setu je Murray zaigrao odlično, napravio je break u prvom, a potom i u trećem gemu. Svoju prednost nije ispuštao te je zasluženo slavio u ovom meču, što mu je donijelo plasman u finale, gdje ga čeka najbolji teniser svijeta Novak Đoković.