Tenis
0

ATP Šangaj: Monfils izbacio Federera, a Mayer Ferrera

Gaël Monfils (Foto: AFP)
Francuski teniser Gaël Monfils savladao je Rogera Federera u 3. kolu ATP turnira iz Masters serije 1000 sa 6-4, 6-7(5), 6-3.

Bila je to za Monfilsa druga pobjeda u osmom međusobnom meču do koje je stigao nakon dva sata i devet minuta igre.

Uspio se bivši najbolji svjetski teniser vratiti nakon zaostatka 3-5 u drugom setu, kao i nakon zaostatka 3-5 u tie-breaku i izjednačiti omjer u setovima na 1-1, ali nije uspio i potpuno preokrenuti meč.

Federer se muči u borbi da osigura nastup na ATP World Tour Finalsu i 12. uzastopnu godinu, a ove je sezone na tek jednom osvojenom naslovu. Monfilsov sljedeći suparnik će biti bolji iz meča između Novaka Đokovića i Fabija Fogninija.

Nijemac Florian Mayer (50. teniser svijeta) zaustavio je trećeg nositelja Davida Ferrera sa 6-4, 6-3 i tako izbacio finalistu ovog turnira iz 2011. Bila je to za Mayera prva pobjeda protiv nekog igrača iz Topa 10 u sezoni (1-9) kojom je prekinuo niz od četiri uzastopna poraza protiv Španca.