Tenis
157

ATP Monte Carlo: Džumhuru pripao drugi set protiv Raonića

Bh. teniser Damir Džumhur i Kanađanin Miloš Raonić danas igraju meč osmine finala ATP turnira u Monte Carlu. Prvi set je pripao kanadskom teniseru, a Džumi je u drugom izjednačio na 1:1.

Raonić je servirao na početku meča i poveo, a u ovom gemu je sudija donio očigledno pogrešnu odluku kod jednog auta, što je naljutilo našeg tenisera.

Džumhur je u narednom gemu odservirao za izjednačenje, a siguran pri svom servisu za 2:1 bio je i Raonić izgubivši samo jedan poen.

Ključan za prvi set bio je šesti gem u kojem je Raonić napravio break i poveo sa 4:2. Svoju prednost je čuvao i na kraju prvi set riješio u svoju korist sa 6:3 u gemovima nakon 40 minuta igre.

U drugom setu je Džumhur pružio odličnu igru te je postizao zaista lijepe poene, a u šestom gemu je iskoristio treću break loptu za vodstvo 4:2. Ipak, Raonić vraća break i zatim izjednačava na 4:4. Igrao se deseti gem kada Damir dolazi do breaka, osvaja drugi set i izjednačava na 1:1 u setovima.