Tenis
0

ATP London: Ferrer pružio dobar otpor, ali Murray slavio

Andy Murray (Foto: EPA)
Britanski teniser Andy Murray slavio je u 1. kolu grupe B ATP Finals Toura u Londonu protiv Davida Ferrera iz Španije.

Meč je trajao sat vremena i 32 minute, a rezultat je iznosio 2:0 u setovima (6:4, 6:4) za Britanca koji trenutno zauzima drugo mjesto na ATP rang-listi.

Prvi set je bio dosta ujednačen i španski teniser je izgubio servis tek pri rezultatu 5:4 za Murraya koji je tako poveo sa 1:0.

Ferrer se nalazi na sedmom mjestu ATP rang-liste i dobar otpor je pružao i u drugom setu. Istina, griješio je dosta više od Murraya, ali je uspio napraviti break odmah u prvom servisu Britanca i nakon toga povesti sa 2:0.

Murray je uspio napraviti preokreti i slaviti ponovo sa 6:4 u setu čime je upisao i konačnu pobjedu. Ukupno 64 poena osvojio je Murray u ovom meču, dok je Ferrer zabilježio 49 poena.

U drugom meču ove grupe od 21:00 sati sastaju se Rafael Nadal i Stanislas Wawrinka.