Tenis
0

ATP Chennai - Ljubičiću naslov

FENA
Najbolji hrvatski tenisač Ivan Ljubičić na najbolji je mogući način startao u 2006. godinu - trijumfom na 380.000 dolara bogatom ATP teniskom turniru indijskom Chennaiju.

Ljubičić je tako u svom 11. finalu u karijeri došao do četvrte turnirske titule. Prvu je osvojio 2001. godine u Lyonu, dok je u prošloj godini slavio u Metzu i Beču.

U finalnom dvoboju prvi hrvatski reket je pobijedio Španjolca Carlosa Moyu 7:6 (6), 6:2.

Španjolac je do poraza u finalu imao niz od 13 pobjeda zaredom u Chennaiju, a u posljednja tri međusobna upisao je tri pobjede. No, Ljubičić je prekinuo obje serije iako je svega nekoliko sati ranije igrao polufinale protiv Belgijanca Kristofa Vliegena.

Dvoboj sa Vliegenom trebao je biti odigran u subotu, ali je prekinut zbog kiše, pa je nastavak odigran danas.

Prvi set finalnog okršaja trajao je skoro sat vremena i pobjednik je dobiven u trinaestoj igri. Moya je imao set loptu pri rezultatu 6:5, međutim Ljubičić je sa dva as servisa došao do prednosti 7:6. Moya je potom načinio dvostruku pogrešku i prvi set je pripao Ljubičiću. U drugom setu Ljubičić je dva puta oduzeo servis suparniku i meč mirno priveo kraju.