Veoma loš rezultat
1.1k

Tatjana Đekanović u potpunosti podbacila na Olimpijskim igrama i zauzela 47. mjesto od 50 takmičarki

E. B.
Tajtana Đekanović (Foto: OK BiH)
Prva bosanskohercegovačka takmičarka koja je nastupila na Olimpijskim igrama u Tokiju Tatjana Đekanović je završila svoj nastup u Japanu veoma lošim rezultatom.
Đekanović je nastupila u disciplini 10m vazdušna puška i u potpunosti je podbacila u kvalifikacijama.

Ostvarila je samo 613,2 pogođena kruga i na kraju je zauzela tek 47. poziciju od 50 takmičarki. Bila je bolja tek od predstavnica Kirgistana, Šri Lanke i Tima izbjeglica.

Olimpijska prvakinja u ovoj disciplini je postala Qian Yang.

Ovakav veoma loš rezultat i nije pretjerano iznenađenje kada se zna da je Streljački savez Bosne i Hercegovine poslao Đekanović na Olimpijske igre na osnovu starih zasluga iako je u posljednje dvije godine bila mnogo lošija od državne prvakinje Segmedine Bjelošević.

Podsjetimo, nedavno je Bjelošević na Svjetskom kupu postavila državni rekord od 624,7 pogođena kruga, a tim rezultatom bi bila 24. na Olimpijskim igrama u Tokiju.