Slalom Flachau
0

Vode sestre Riesch

Maria Reisch (Foto: AP)
Austrijski Flachau domaćin je šestog slaloma sezone u Svjetskom kupu skijašica. Završila je prva vožnja noćne utrke, a vodeće su sestre Riesch iz Njemačke..

Mlađa sestra Susanne bila je za 12 stotinki brža od renomiranije Marije, a unutar jedne sekunde još su samo treća Austrijanka Kathrin Zettel sa 93 stotinke zaostatka i četvtra Čehinja Šarka Zahrobska s 98. Slijede Austrijanka Marlies Schild (+1.04) i Finkinja Tanja Poutiainen (+1.18).

Francuskinja Sandrine Aubert, pobjednica zagrebačkog slaloma i vodeća u poretku ove discipline sa 316 bodova, ''zahaklala'' je jedna vrata pred samim ciljem i ostala bez plasmana.

Samoborka Nika Fleiss startala je kao 27. u utrku, te je sa zaostatkom od 3 sekunde i 37 ipak izborila plasman u drugu vožnju, na 27. mjestu. Treća hrvatska predstavnica, Sofija Novoselić, sa startnim brojem 80 nije uspjela završiti prvu vožnju.

Start druge vožnje predviđen je za 20.30 sati.