Ivica Kostelić treći
0

Snježna kraljica skijaša, slalom: Hirscher sljemenski kralj

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobjednik je Snježne kraljice, slalomske utrke Svjetskog kupa održane u četvrtak na zagrebačkom Sljemenu. Ivica Kostelić pred 18.000 gledatelja osvojio je treće mjesto.

U petom izdanju zagrebačke utrke Kostelić je četvrti put izborio plasman na pobjedničko postolje. Poslije tri druga mjesta (2008., 2009. i 2011.) aktualni je pobjednik Svjetskog kupa silno želio osvojiti sljemensku krunu, no ona je ove godine završila na glavi sjajnog Hirschera koji je držao vodstvo i nakon prve vožnje. Na koncu je 22-godišnji Austrijanac pobijedio s 29 stotinki prednosti ispred Nijemca Felixa Neureuthera i 48 ispred Kostelića.

Preuzeo je Hirscher time i vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa, dok u slalomskom redoslijedu drži drugo mjesto s 55 bodova manje od Kostelića. Ivica je, pak, sa 60 zagrebačkih bodova skočio na četvrto mjesto u utrci za Veliki globus. Sada ima 389 bodova, odnosno 136 manje od Hirschera.

Kostelić je nakon prve vožnje na prilično oštećenoj stazi imao 12 stotinki zaostatka za Austrijancem a između njih dvojice je bio i lanjski pobjednik, Šveđanin Andre Myhrer. Četvrti je bio Neureuther koji je u drugom ''laufu'' odradio sjajan posao i ušao u cilj s velike 54 stotinke prednosti pred dotad vodećim Talijanom Cristianom Devilleom. Ivica je krenuo sa starta s 46 stotinki prednosti iz prve vožnje. Na prva je dva prolaza još imao prednost, ali je u cilj ušao s 19 stotinki zaostatka.

Myhrer je u nastavku odskijao slabo i završio na petom mjestu, da bi Hirscher na koncu došao do šeste pobjede u karijeri i treće ove sezone (veleslalom u Beaver Creeku i slalom u Alta Badiji). Kostelić je, pak, došao do 46. postolja u karijeri u utrkama Svjetskog kupa.