184

Muzaferija odvezla sjajnu utrku u Sankt Moritzu i zamalo osvojila bodove

H. H.
Elvedina Muzaferija (Foto: Facebook)
Švicarska skijašica Lara Gut Behrami pobjednica je superveleslaloma voženog u Sankt Moritzu, dok su bodovi najboljoj bh. skijašici Elvedini Muzaferiji izmakli za samo dvije pozicije.

Gut Behrami je pobijedila s vremenom 1:19.82, dok je druga bila Italijanka Sofia Goggia sa zaostatkom od 18 stotinki (1:12:00). Treće mjesto zauzela je Amerikanka Mikaela Shiffrin sa sekundu i 18 stotinki slabijim vremenom od pobjednice (1:21.00).

Naša skijašica Elvedina Muzaferija sa startnim brojem 52 odvezla je odličnu utrku i sa zaostatkom od tri sekunde i 75 stotinki za pobjednicom (1:23:57) osvojila je vrlo dobro 32. mjesto, te su joj nedostajale samo dvije pozicije, odnosno 11 stotinki da se nađe među takmičarkama koje su osvajale bodove.

U poretku skijašica za superveleslalom prvo mjesto dijele Goggia i Lara Gut Behrami sa 180 bodova, dok je Shiffrin treća sa 100 bodova. U ukupnom poretku skijašica Shiffrin je prva sa 465 bodova, a Goggia druga sa 395 bodova, dok je na trećem mjestu Slovakinja Petra Vlhova sa 340 bodova.