3

Gut-Behrami pobijedila na spustu u Val di Fassi, Muzaferija nije završila utrku

E. B.
Lara Gut-Behrami (Foto: EPA-EFE)
Švicarska skijašica Lara Gut-Behrami je pobijedila na utrci spusta u okviru Svjetskog kupa u italijanskoj Val di Fassi.

Gut-Behrami je u prvoj utrci nakon Svjetskog prvenstva slavila s vremenom 1:23.93 i povela u utrci za veliki Kristalni globus.

Švicarkinja je slavila ispred Austrijanke Ramone Siebenhofer koja je bila sporija samo za dvije stotinke. Treće mjesto je osvojila Švicarkinja Corinne Suter sa 26 stotinki zaostata za sunarodnjakinjom.

Elvedina Muzaferija je na samom početku utrke napravila grešku i jedna je od samo tri skijašice koje su odustale danas.

Gut-Behrami je sada vodeća u poretku Svjetskog kupa sa 1.047 poena ispred Slovakinje Petre Vlhove koja je današnjim osmim mjestom došla do 1.018 poena.

Sutra se vozi drugi spust u Val di Fassi, a posljednji se vozi 17. marta u Lenzerheideu.