Biatlon
0

Bjorndalenu četvrto zlato

FENA
Norveška muška štafeta u sastavu Emil Hegle Svendsen, Lars Berger, Halvard Hanevold, Ole Einar Bjorndalen osvojila je naslov svjetskog prvaka u biatlonu u utrci na 4x7,5 kilometara, posljednjoj utrci SP-a u Pyeongchangu.

Bjorndalen je ovim stigao do svoje 14. zlatne medalje sa svjetskih prvenstava, te četvrte u Pyeongchangu. Na ovom SP-u je osvojio i zlatna odličja i u pojedinačnim nastupima na 10, 12,5 i 20 km.

Drugo mjesto osvojili su Ausrijanci, a treće Nijemci.

Ruskinja Olga Zajceva osvojila je naslov svjetske prvakinje u biatlonu u disciplini skupni start. Zajceva je 12,5 kilometara dugu stazu svladala za 34:18,3 minuta uz pogođenih 18 od 20 zadanih meta, zbog čega je trčala dva kaznena kruga od po 150 metara. Srebrno odličje iznenađujuće je osvojila Slovakinja Anastazija Kuzmina sa 7,5 sekundi zaostatka uz također dva promašaja, dok je bronzanu medalju osvojila Šveđanka Helena Jonsson sa 12,3 sekunde slabijim vremenom uz isto dva promašaja.