Odbranili bronzu
22

Španija nakon velikog preokreta osvojila treće mjesto na SP-u u rukometu

Slavlje španskog tima (Foto: EPA-EFE)
Španija je osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u rukometu nakon što su u utakmici za bronzu u Stockholmu pred 20.000 gledatelja u Tele 2 Areni savladali selekciju Švedske rezultatom 39:36.
Evropski prvaci su bili bolji u prvom poluvremenu koje su dobili sa četiri razlike (22:18), ali Španci su nastavak odigrali sjajno.

Drugo poluvrijeme su pobijedili sa sedam razlike za konačnih 39:36 odbranivši tako bronzu sa Svjetskog prvenstva iz 2021. godine.

Najbolji kod Španije bili su Adrian Figueras Trejo s devet golova te Aleks Dušebajev sa sedam pogodaka.

Golmani Rodrigo Corales Rodal (5) i Gonzalo Perez de Vargas Moreno (4) su zajedno sakupili devet odbrana.

Kod Šveđana najefikasniji su bili Hampus Wanne s devet i Niclas Ekberg sa sedam golova, dok su Tobias Thulin i Andreas Palicka imali 13 odbrana (šest i sedam).

Podsjetimo, u večerašnjem finalu sastaju se Francuska i Danska.