{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Selektor Demirović objavio širi spisak

F
8.9.2008. u 15:00
0
2
Selektor Demirović objavio širi spisak
0
Selektor Demirović objavio širi spisak
Foto: Arhiv
Selektor muške rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Halid Demirović danas je objavio širi spisak igrača za nastupe u prvim susretima kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2010. godine u Austriji protiv selekcija Rusije (29. oktobra ) i Farskih Ostrva (1. novembra).
Na spisku se nalazi 35 igrača:

golmani:
Enid Tahirović (Gopingen), Adnan Šabanović (Bosna SO), Nebojša Grahovac (Bosna SO), Goran Delić (Ivry), Selman Beširović (Lovćen, Cetinje) i Benjamin Burić (Maglaj);

krila:
Vukašin Stojanović (Le Rioja Logrone), Bakir Buljugija (Bosna SO), Amir Čakić (Bosna SO), Haris Begić (Konjuh), Adnan Jaškić (Bosna SO), Eldin Hajdarević (Drammen), Muhamed Mustafić (Lovćen), Deni Velić (Krivaja), Faruk Vražalić (Bosna Visoko);

pivoti:
Muhamed Toromanović (Kolding), Bojan Skoko (Cimos), Vladislav Veselinov (Kecskemet), Stanko Sabljić (Bosna SO), Vladan Rakocija (Borac Banja Luka);

bekovi:
Mirsad Terzić (Celje), Nikola Prce (Vigo), Damir Doborac (Cimos), Adnan Harmandić (Gorenje), Darko Martinović (Vigo), Branislav Obradović (Antequera), Faruk Halilbegović (Bosna Visoko), Sakib Omerović (Sloboda), Nemanja Kerezović (Konjuh), Andreas Dominiković (Izviđač), Mladen Čačić (Bosna SO), Ivan Divković (Krivaja), Kosta Savić (Krško), Marko Panić (Borac Banja Luka) i Igor Mandić (Prijedor).

Reprezentacije će se okupiti 26. oktobra, dan kasnije putuju u Moskvu gdje će 29. oktobra odigrati susret s domaćom ekipom Rusije. Po povratku u zemlju 1. novembra slijedi susret u Sarajevu s Farskim Otocima. Utakmica će se igrati u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu bez prisustva gladalaca zbog kazne koju je EHF izrekao Rukometnom savezu BiH.

Pored Rusije i Farskih Otoka rukometaši BiH će u okviru Druge grupe još igrati s ekipama Srbije, Švicarske i Italije.

Kvalifikacije će se prvi put igrati po novom sistemu prema kojem će se susreti igrati u periodu od osam mjeseci (od 29. oktobra 2008. do 21. juna 2009.). Po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake od šest kvalifikacionih grupa direktno će izboriti nastup na EP.

Raspored susreta reprezentacije BiH u kvalifikacijama za EP:

Rusija - Bosna Hercegovina (29. oktobra)
BiH - Farski Otoci (1. novembra)
Italija - BiH (26./27. novembra)
BiH - Švicarska (29. novembra)
BiH - Srbija (18./19. marta 2009.)
Srbija - BiH /21./22. marta 2009.)
BiH - Italija (10./11. juna 2009.)
Švicarska - BiH (13./14. juna 2009.)
BiH - Rusija (17./18. juna 2009.)
Farski Otoci - BiH (20./21. juna 2009.)

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: