Rukomet
18

Rukometaši Danske pobijedili Argentinu na Olimpijadi

Danska je u 1. kolu grupe A rukometnog turnira Olimpijskih igara slavila protiv Argentine rezultatom 25:19.

Prvo poluvrijeme je bilo izuzetno ujednačeno i nakon 14 minute nijedan tim nije dolazio u prednost višu od jednog gola razlike. Nakon pola sata igre bilo je 10:10.

Danska je u drugom poluvremenu pokazala zašto je favorit u ovom meču i u 49. minuti imala je osam poena razlike (22:14). Do kraja Argentina je uspjela smanjiti na šest poena razlike i konačnih 25:19.

Sven i Hansen postigli su po šest golova za Dansku, a najviše golova za Argentinu postigao je Simonet (7).

Danska je druga u grupi A iza Katara. Francuska i Tunis su bez bodova, dok su na pretposljednjem i posljednjem mjestu Argentina i Hrvatska.