Rukomet
9

Maglaj pobijedio Slobodu u Tuzli i upisao treću uzastopnu pobjedu

(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
U 17. kolu Premijer lige BiH rukometaši Maglaja upisali su treću vezanu pobjedu nakon što su bez većih problema u gostima savladali RK Sloboda Solana rezultatom 30:24.

Od početka meča Maglaj je bio bolja ekipa i imao je prednost koja je većim dijelom prvog poluvremena iznosila barem dva gola razlike. Domaći tim se uspio vratiti pred odlazak na odmor i izjednačiti na 13:13, da bi gosti u finišu prvog poluvremena stigli do minimalne prednosti 14:13.

Maglaj je mnogo bolje otvorio drugo poluvrijeme i brzo stigao do četiri gola razlike i nije dopuštao povratak Slovode. Vrlo dobrom igrom gosti su na kraju povećali prednost i slavili s konačnih 30:24.

Po sedam golova za Maglaj postigli su Omerović i Ćićkušić, a najbolji strijelac meča bio je Slobodin Čamdžić koji je postigao devet golova.