Rukomet
0

Liga prvaka: Četiri gola Bašića u pobjedi Chamberyja

Rukometaši francuskog Chamberyja u sjajnoj su atmosferi pred svojim navijačima pobijedili švicarski Kaddeten Schaffhausen s 33-29 (18-16) u 4. kolu A grupe Lige prvaka.

Bh. rukometaš Edin Bašić postigao je četiri gola za Chambery. Najefikasniji kod domaćina bio je Damir Bičanić sa sedam golova, Paty dodao 6, a Barachet pet golova. Kod gostiju je Poljak Starczan bio najistaknutiji sa 6 golova.

Iako je na kraju Chambery slavio s četiri gola razlike, gosti su u nekoliko navrata u prvom poluvremenu imali prednost, a jednom i u nastavku (21-22). No, domaći rukometaši su bolje odigrali završnicu meča, a nakon utakmice su vrlo emotivno proslavili osvajanje nova dva boda. Sada na svom kontu imaju 6 bodova, kao i CO Zagreb, dok je ispred njih Barcelona s maksimalnih 8 bodova.