Treće kolo
6

Tok utakmice / Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u rukometu: Švicarska - BiH 21:24

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je u trećem kolu grupe 6 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Danskoj i Njemačkoj reperzentaciju Švicarske rezultatom 24:21. Tekstualni prijenos utakmice iz St. Gallena mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice. Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Švicarsku u St. Gallenu rezultatom 24:21.

60' - Vražalić postiže svoj prvi pogodak. Rezultat je 24:21 za našu reprezentaciju.

59' - Panić postiže sjajan pogodak, dvije minute prije kraja imamo tri gola razlike. Bilal Šuman je pozvao time-out.

58' - Vegar iz skok-šuta pogađa, ali Švicarci odmah uzvraćaju. Trenutni rezultat je 22:20 za našu selekciju.

57' - Lier postiže brz pogodak nakon time-outa. Tri minute i 20 sekundi do kraja meča.

56' - Portner opet sjajno brani, ali Burić uzvraća na drugoj strani. GOL! Tarabochia postiže pogodak, tri gola razlike za našu reprezentaciju. Rezultat je 21:18 za BiH.

55' - Portner brani udarac Perića, lopta je opet za našu selekciju. Time-out.

54' - Švicarska bez ideje u napadu, domaća ekipa odavno nije postigla pogodak.

53' - Dvije minute kazne za Panića, Burić u nastavku akcije fenomenalno zaustavlja Švicarce.

51'- Veliki promašaj Švicaraca u napadu, lopta je za našu selekciju koja ima dva pogotka prednosti. Ovo su trenuci u kojima se odlučuje utakmica. Sjajna akcija naše reprezentacija i opet stativa.

51' - Tarabochia postiže četvrti pogodak. Imamo prednost od dva gola razlike.

50' - Sjajna igra u odbrani, Burić lagano brani udarac sa devet i po metara. U nastavku akcije Perić je izborio sedmerac.

49' - Švicarci su napravili korake u napadu. Naša selekcija je igrala bez golmana, ali udarac Malinovića po ko zna koji put pogodio je samo stativu. Time-out, naša reprezentacija vodi 19:18.

47' - Lijepa asistencija Perića, Vegar pogađa stativu. U nastavku napada Predragović je zaradio dvije minute.

47' - Predragović postiže pogodak, brzo smo osvojili loptu. Napokon imamo prednost i napad.

45' - Tarabochia realizuje sedmerac. Trenutni rezultat je 18:18, do kraja susreta je ostalo 15 minuta.

44' - Burić upisuje novu odbranu, udarac Vegara na drugoj strani brani Portner. Ipak, naši igrači su veoma brzo osvojili loptu.

42' - Tarabochia s u posljednjim sekundama napada postiže veoma bitan pogodak.

41' - Terzić je promašio sedmerac. Kada se vrati naš isključeni igrač oko 30 sekundi bi trebali imati igrača više. Švicarci su u međuvremenu postigli 18. pogodak.

41' - Dvije minute za Predragovića. Naša odbrana nakon toga je odradila sjajan posao, Ovčina je istrčao kontranapad i zaradio sedmerac i isključenje jednog igrača domaće ekipe.

39' - Peti pogodak Vegara, našeg daleko najboljeg igrača u večerašnjoj utakmici. Švicarska vodi rezultatom 17:16.

38' - Meister pogađa za 17:15. Hitno nam je potreban pogodak.

38' - Dobra odbrana Švicarske u drugom poluvremenu. Domaći igrači imaju napad i jedan pogodak prednosti.

37' - Švicarci postižu 16. pogodak i dolaze u novo vodstvo od 16:15. Peti pogodak von Deschwandena.

36' - Portner još jednom sjajno brani udarac naših vanjskih igrača, Švicarci iz kontranapada dolaze u vodstvo. U sljedećem napadu Toromanović postiže svoj drugi pogodak.

35' - Nova odbrana Burića, Ovčina u sljedećem napadu pogađa stativu. Na drugoj strani sudije su pokazale sedmerac, ali Burić brani udarac von Deschwandena.

33' - Švicarci su stigli u novo vodstvo, ali Vegar četvrtim pogotkom opet poravnava rezultat.

32' - Burić brani udarac nakon kontranapada, lopta se odbija do Meistera koji pogađa za 13:12. Na drugoj strani Toromanović postiže prvi pogodak za 13:13.

31' - Faul u napadu nad Vranješom, lopta je za bh. rukometaše.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Prvi napad ima reprezentacija Švicarske.

Poluvrijeme

Nakon prvih 30 minuta u meču između Švicarske i Bosne i Hercegovine rezultat je 12:12. Naša selekcija bolje je otvorila susret i stigla do prednosti na samom početku da bi sredinom prvog poluvremena domaća ekipa preuzela kontrolu nad igrom i došla u vodstvo. Selektor naše reprezentacije Bilal Šuman u 22. minuti pozvao je time-out, a do poluvremena su bh. rukometaši zaigrali puno bolje te su anulirali prednost Švicarske.

30' - Ovčina postiže pogodak nakon kontre, trenutni rezultat je 12:12.

29' - Udarac Ovčine brani danas sjajni Portner, ali naši igrači su osvojili odbijenu loptu. U nastavku akcije Vranješ postiže pogodak.

27' - Tarabochia postiže prvi pogodak. Švicarska ima vodstvo od 12:10.

26' - Bilal Šuman zbog prigovora dobija žuti karton. Nakon sjajne odbrane brzo smo izgubili i primili novi pogodak.

25' - Terzić napokon postiže pogodak i prekida crnu seriju naše reprezentacije. Švicarska ima prednost od 11:9.

23' - Nakon dugog napada, Švicarci postižu novi pogodak i sada imaju tri pogotka prednosti. Serije od 5:1 domaće ekipe.

22' - Selektor rukometne reprezentacije BiH Bilal Šuman pozvao je time-out. Naša reprezentacija ima napad, a Švicarska vodstvo od 10:8.

20' - Von Deschwanden se treći put upisuje u listu strijelaca za vodstvo Švicarske od 9:8, a ubrzo nakon toga domaća ekipa prva stiže do dvocifrenog broja pogodaka.

18' - Panić postiže pogodak za 8:8. Za sada odlična predstava naših igrača.

16' - Vranješ sjajan u kontri za vodstvo BiH od 7:6. Na drugoj strani Rubin postiže brz pogodak za 7:7.

15' - Küttel donosi novo vodstvo Švicarskoj od 6:5. Na drugoj strani Predragović poravnava na 6:6.

14' - U trenucima kada smo imali igrača manje igrali smo bez golmana, ali jedan švicarski rukometaš nije uspio pogoditi na prazan gol. U nastavku napada Meister je dobio isključenje, a Vegar poravnava rezultat na 5:5.

13' - Lier postiže prvi pogodak na meču i dovodi Švicarsku u vodstvo od 5:4.

13' - Panić je dobio isključenje i naredne dvije minute naša selekcija će igrati s igračem manje.

11' - Küttel postiže lijep pogodak za 4:4.

9' - Burić drugi put brani, ali se lopta opet odbija u ruke igračima Švicarske koji postižu treći pogodak. Burić za sada ima četiri odbrane.

8' - Von Deschwanden postiže drugi pogodak za Švicarsku, a odmah na drugoj strani i Vegar postiže drugi pogodak za vodstvo od 4:2.

8' - Terzić postiže prvi pogodak, Švicarska - Bosna i Hercegovina 1:3

7' - Za sada igramo sjajno u odbrani i Švicarcima ne dopuštamo puno prostora u napadu.

6' - Prve varnice na terenu. Terzić je došao u sukob s jednim igračem Švicarske. Lopta je za našu reprezentaciju.

4' - Burić brani udarac, u nastavku napada Vegar pravi sedmerac i dobija žuti karton. Von Deschwanden postiže prvi pogodak za Švicarsku.

3' - Švicarci gube loptu, Vranješ na drugoj strani pogađa za 2:0.

1' - Vegar pogađa za vodstvo naše reprezentacije.

1' - Meč je počeo. Prvi napad ima naša reprezentacija. Sretno!

18:29 - Intoniranje himni je završeno. Utakmica počinje svakog trenutka.

18:27 - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine. U dvorani u St. Gallenu se nalazi veliki broj bh. navijača.

18:25 - Najbolji igrač Švicarske i ponajbolji srednji bek svijeta Andy Schmid (165 nastupa, 743 golova za reprezentaciju) neće igrati u ovom susretu

18:24 - Igrači se nalaze na terenu. Uskoro se očekuje intoniranje himni i početak utakmice.

18:22 - Sudije večerašnjeg meča su Finci Jan Erik Leandersson i Mikael Lindroos

18:20 - Naša reprezentacija u prve dvije utakmice protiv Estonije upisala je pobjedu na domaćem i poraz na gostujućem terenu dok je reprezentacija Švicarske pobijedila Estonce u oba susreta. Za plasman u baraž našoj reprezentaciji potrebna je minimalno jedna pobjeda i jedan neriješen rezultat s obzirom na to da se gleda međusobni omjer.

18:17 - Sastav reprezentacije Švicarske: Winkler, Portner, Blätter, Dähler, Delhees, Geisser, Gerbl, Huwyler, Küttel, Lier, Maros, Meister, Röthlisberger, Rubin, Suter i Von Deschwanden.

18:13 - Za reprezentaciju BiH igraju: Burić, Tatar, Ahmetašević, Malinović, Mandić, Nuić, Ovčina, Panić, Perić, Predragović, Tarabochia, Terzić, Toromanović, Vegar, Vranješ i Vražalić.

18:10 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice trećeg kola grupe 6 kvalifikacija za Svjetsko rukometno prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj 2019. godine, a sastaju se Švicarska i BiH. Utakmica se igra u dvorani Sporthalle Kreuzbleiche u St. Gallenu.