EP u rukometu
0

Francuzi jedva zadržali prednost protiv Nijemaca

Francuski rukometaši, aktualni svjetski i olimpijski prvaci, mučili su se i u prvoj utakmici drugoga kruga Europskog prvenstva u Austriji, ali su ipak došli do pobjede. Svladali su Njemačku s 24:22.

Ostali su na taj način u utrci za jedno od prva dva mjesta koja će iz skupini II voditi u polufinale, dok je Njemačka, svjetski prvak iz 2007., sa samo jednim bodom ostala gotovo bez izgleda za borbu za medalje.

Francuzi su si u nedjelju sami nepotrebno “zakomplicirali život” budući da su u 49. minuti imali čak sedam pogodaka prednosti (22:15). Ekipa Claudea Oneste je na poluvrijeme otišla s vodstvom 12:10, a onda si je serijom 5-0 na startu drugog dijela osigurala prednost koja im je trebala jamčiti mirnu završnicu.

No, nakon spomenutih 22:15, Njemačka je u manje od pet minuta serijom 5:0 došla nadomak Francuzima. Snage za potpuni preokret ipak nije imala.