Rukomet
223

EP sve dalje: Rukometaši BiH poraženi od Austrije u polupraznoj Skenderiji

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od Austrije rezultatom 23:22 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine igrati u Hrvatskoj.

Na početku susreta u polupraznoj dvorani "Mirza Delibašić" u Skenderiji igralo se gol za gol, a naše rukometaše su na plus dva (10:8) u 24. minuti vodili su Vegar i Tarabochija koji su bili nerješiva enigma za odbranu gostiju.

Maksimalnih plus tri imali smo u 29. minuti kada je pogodio Nuić, a konačan rezultat prvog poluvremena 11:9 postavio je Hermann.

Početkom drugog poluvremena Austrijanci su smanjili na samo gol zaostatka (11:10), a potom i u 33. minuti su došli do izjednačenja (11:11).

U 38. minuti Austrijanci su nakon dugo vremena poveli kada je gol za 14:13 postigao Bylik, ali već u dva naredna naša napada Panić i Nuić su pogodili za novo vodstvo BiH od 15:14, a potom i Vražalić za 16:14 u 39. minuti, a onda je uslijedila crna serija naših rukometaša poput one u Španiji, a austrijski golman Bauer je bio nesavladiv.

Austrijanci su preko Santosa i Božovića su u 43. minuti došli do novog izjednačenja (16:16), a potom je Weber iz sedmerca lobovao Grahovca za 17:16.

Problemi za izabranike Bilala Šumana su nastavljeni u 46. minuti kada je Santos odveo Austriju na plus dva (18:16), a potom i na plus tri u 51. minuti (19:16).

Crnu seriju od 12 minuta bez pogotka prekinuo je Vegar u 51. minuti kada smanjuje na 19:17, a potom i Vražalić u narednoj minuti smanjuje na 19:18 za Austriju.

Hermann je u 53. minuti ponovo odveo Austriju na plus dva (20:18), ali Tarabochia nas ponovo vraća u igru kada je pogodio za 20:19 u narednom napadu. Kirveliavičius je u 56. minuti vratio Austriju na dva gola prednosti (21:19), a potom Panić i Tarabochia donose izjednačenje u 57. minuti (21:21).

Novo vodstvo našoj reprezentaciji u 58. minuti donosi Vražalić koji pogađa za 22:21, ali već u narednom napadu Jelinek pogađa za 22:22.

Toromanović je promašio na isteku 59. minuta, a Zeiner je 47 sekundi do kraja meča doveo Austriju u vodstvo 23:22. Naši rukometaši su pogriješili u posljednjem napadu i dva boda su pripala Austrijancima.

BiH - Austrija 22:23 (11:9)

BiH: Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Alen Ovčina, Tomislav Nuić 2, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Saša Marijanac, Marin Vegar 5, Marko Tarabochia 6, Ivan Karačić, Josip Perić, Marko Panić 3, Faruk Vražalić 3, Vladimir Vranješ 1, Muhamed Toromanović 2, Senjamin Burić. Selektor: Bilal Šuman.

Austrija: Thomas Bauer, Goran Aleksić, Alexander Hermann 1, Maximilian Hermann 3, Dominik Schmid, Janko Božović 1, Sebastian Frimmel, Julian Ranftl, Robert Weber 6, Dominik Bammer, Gerald Zeiner 1, Wilhelm Jelinek 1, Nikola Bilyk 4, Raul Santos 5, Christoph Neuhold, Romas Kirveliavičius 1. Selektor: Patrekur Johannesson.